Броят на пострадалите при влаковия инцидент расте - вече са 14 12.07 | 17:45
2 лица са по-тежко ранени, заяви гл. секретар на МВР Светлозар Лазаров

14 души са пострадали, след като е дерайлирала влакова композиция край гара "Калояновец". "Броят на пострадалите може да се увеличи. 2 лица са по-тежко ранени", заяви гл. секретар на МВР Светлозар Лазаров.
По думите му влакът в пътувал по южното направление от София за Варна. "Сигналът за инцидента е подаден в 15:30 часа. Има организация на няколко нива. Предстои експертиза, която ще установи причините за инцидента. Премирът Пламен Орешарски, както и вицепремиерът Цветлин Йовчев също са уведомени", допълни Лазаров.
"По време на инцидента локомотивът се обърнал и се ударил в третия вагон", уточни Християн Кръстев, директор на БДЖ. От Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията потвърдиха, че загиналият е машинистът на влаковата композиция.
Ранените са откарани с линейки в Спешния център на МБАЛ "Проф.д-р Стоян Киркович" - Университетска Стара Загора. На мястото на инцидента е областният управител на Стара Загора Живка Аладжова. Все още не е ясно какво е състоянието на пострадалите, тъй като им се извършват прегледи.
От МВР уточниха, че пътниците във влака са били между 150 и 160 човека. Някои от тях ще бъдат прегледани на място, тъй като са стресирани и изплашени.
Към мястото на инцидента на бързия влак София-Варна са изпратени 8 екипа на Пожарна безопасност и защита на населението от Стара Загора, Сливен, Пловдив, Ямбол, съобщиха от пресцентъра на МВР. Свикан е централния оперативен щаб за управление на силите и средствата при извънредни ситуации към ГД"Пожарна безопасност и защита на населението".
Екипи на Българския червен кръст от Стара Загора пътуват към мястото на инцидента край ж.п. гара "Калояновец", където е дерайлирала пътническа композиция.
Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Данаил Папазов и заместник-министър Антон Гинев пътуват към мястото на произшествието. Причините за инцидента се разследват. Генералният директор на ДП НКЖИ Милчо Ламбрев и изпълнителният директор на Холдинг БДЖ ЕАД Християн Кръстев също пътуват към гара Калояновец.
Водещи
-
Протест на "Възраждане" срещу правителството и въвеждане на еврото
Демонстрации текат в София и Варна
27.09 | 14:30
-
Илияна Йотова: Борисов нанесе втори удар срещу Министерския съвет
Вицепрезидентът отговори на изказване на лидера на ГЕРБ
27.09 | 14:00
-
Божидар Божанов: Политическата криза се завръща заради зависимостта на управляващите от Пеевски
Бяхме и ще останем неотстъпчиви за върховенството на закона, категоричен е той
27.09 | 13:40
-
Алекс Николов: Утре излизаме, за да оцветим медала в злато
България ще играе на 28-и от 13.30 ч.
27.09 | 13:20
Най-четени
-
Световен ден на туризма е
София го отбелязва с безплатни пешеходни и автотурове на градския транспорт
27.09 | 10:00
-
Проф. Георги Близнашки: Големият проблем е корупцията на всички равнища
Изкушенията на властта са големи, добави конституционалистът
27.09 | 11:00
-
Язовир "Жребчево" пресъхва - нивото му е под 19%
Водоемът е пети по обем и четвърти по площ в България
27.09 | 10:20
-
Константин за клипа с Емрах: Съжалявам и се извинявам
27.09 | 11:20