Бургазлии и варненци "проектират" новите си кули 24.06 | 17:16
Общата стойност на инвестицията е 3,8 млн. лева

В Бургас подписаха договор за проектиране, изграждане и обзавеждане на сградите на бреговите центрове за управление на корабоплаването в Бургас и Варна. Общата стойност на инвестицията е 3,8 млн. лева и включва проектиране и изграждане на двата брегови центъра, както и доставка и монтаж на машини и съоръжения.
Договорите са парафирани от генералния директор на Държавно предприятие Пристанищна инфраструктура (ДППИ) Мирослав Петров и представляващия консорциум "Медия-Диана Комерс" Димитър Янакиев. На церемонията присъства и министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Данаил Папазов, както и кметът на община Бургас Димитър Николов, информира БТА.
Новите сгради трябва да подобрят безопасността и ефективността на корабоплаването и ограничаване на аварийните случай, заяви министър Папазов.
Предвижда се да бъдат осигурени висококвалифицирани екипи във Варна с 26 служители и в Бургас с 18 служители. Общата стойност на инвестицията е 3 767 700 лева и включва проектиране и изграждане на двата брегови центъра, както и доставка и монтаж на машини и съоръжения.
Според министъра, преди да започне проектирането на сградите в двата морски града, обществеността ще даде своите предпочитания към архитектурната им визия.
Чрез въвеждането на новите системи ще има пълна проследяемост на корабите. Ще може да се видят последните десет пристанища, където е акостирал всеки един от тях.
По този начин ще може да се прогнозира има ли риск за българските пристанища, които ги посрещат, разясни Папазов.
Цялостното управление на системата за контрол на корабния трафик е възложено на ДППИ.
Водещи
-
НСО празнува 146 години от създаването си
Румен Радев отбеляза приноса на Националната служба за охрана за укрепването на държавния...
12.09 | 18:45
-
Кирил Петков за делото "Коцев": Това беше безобразно!
Той призова хората да се включат в днешния протест в защита на кмета
12.09 | 18:30
-
Варненският кмет Благомир Коцев остава в ареста
Продължава да е налице обосновано предположение за съпричастност на Коцев към престъплението,...
12.09 | 18:15
-
Задържан е заподозрян за убийството на Чарли Кърк
Тръмп: „Мисля - с голяма степен на сигурност, че сме го арестували“
12.09 | 18:00
Най-четени
-
Кантарджиев: Миналата седмица има с 5,45% увеличение на COVID случаите в сравнение с предходната
Коронавирусни инфекции е имало и ще има, напомни той.
12.09 | 09:59
-
"Маркет ЛИНКС": "Възраждане" губи подкрепа, "ДПС - Ново начало" доближава ПП - ДБ
Ниска избирателна активност при евентуални избори
12.09 | 10:26
-
Дебора: Изпитвам страх
Делото в Районния съд в града започна отначало и се води при закрити врати. Георгиев е обвинен...
12.09 | 11:15
-
Радостин Василев: Очаквам това да е първият вот на недоверие, подкрепен от цялата опозиция
„Днес до 13:00 ч. трябва да сме събрали подписите и заедно с ПП-ДБ да депозираме общ вот на...
12.09 | 10:59