Бургас, Ямбол и София област спират учебните занятия 01.02 | 08:15
Към настоящия момент временно преустановяване на присъствения учебния процес е въведено в общо седем области – Пловдив, Варна, Бургас, Пазарджик, Ямбол, Перник и София-област.

В област Бургас противоепидемичните мерки ще бъдат удължени до 6 февруари, като от 1 до 6 февруари включително се преустановява присъственото обучение и провеждането на извънкласни занимания и дейности с ученици.
За същия период се преустановява и присъственият учебен процес и в Ямбол, а в София-област тази мярка ще бъде в сила до 7 февруари включително.
Всички останали временни мерки, въведени в областите с обявена грипна епидемия, остават в сила до края на нейното действие. Това включва преустановяване на плановите консултации на здрави бременни жени и деца; профилактичните прегледи и задължителните имунизации и реимунизации. Провеждане на стриктен ежедневен филтър в детските ясли, градини и училища и забрана на свижданията в лечебните заведения за болнична помощ и социални институции за деца и възрастни.
Първатаобласт въвела преустановяване на учебния процес е Пловдив, където учениците не посещават училище от понеделник – 29 януари до 5 февруари включително. От 31 януари същата мярка влезе в сила за Варна и Пазарджик отново до 5 февруари, както и за Перник, но в срок до 9 февруари.
Към настоящия момент временно преустановяване на присъствения учебния процес е въведено в общо седем области – Пловдив, Варна, Бургас, Пазарджик, Ямбол, Перник и София-област.
Водещи
-
Вижте как изглежда новият участък на АМ "Хемус"
Връзката със съществуващата републиканска мрежа се осъществява чрез два пътни възела - п. в....
01.10 | 15:45
-
Родители да не връщат помощта за ученици при 5 неизвинени отсъствия за месец предлага МТСП
За настоящата учебна година от Агенцията за социално подпомагане вече е отпусната еднократна...
01.10 | 15:30
-
Спасители се сбогуваха с морето за тази година
Спасители и медицински екипи дежурят до 30 септември съгласно Наредбата за водно-спасителната...
01.10 | 15:00
-
Предложение: КАТ, ТОЛ и ИААА да станат единен контролен орган
Да ги закриваме направо, заяви в кулоарите на парламента и Делян Пеевски, подкрепяйки Борисов....
01.10 | 14:30
Най-четени
-
Борисов: Има две теми с които правителството трябва да се справи - цените и водите
Попитан дали познава Таки, Борисов заяви, че никога не го е виждал
01.10 | 11:30
-
Желязков: Работим за увеличаване на добавката към пенсията на починал съпруг
Премиерът добавя, че днес отдаваме почит на хората, които със своя труд и мъдрост градиха...
01.10 | 10:45
-
Пеевски: С Борисов обсъдихме закриването на ДАИ
Той коментира и опасенията на опозицията за дупка в бюджета
01.10 | 11:15
-
Ганев: Много сме щастливи от постигнатото
„Лидерът е отборът, ние играем като отбор. Няма как да ги разделяме”, категоричен е Ганев.
01.10 | 10:15