Българите все повече избират почивка на каравана през летния сезон на Черноморието 27.07 | 11:00
Това показват данни на една от онлайн платформите за резервация на каравани у нас
Българите все повече избират почивка на каравана през летния сезон на Черноморието. Това показват данни на една от онлайн платформите за резервация на каравани у нас.
Интересът към наемането им е значително повишен - с 3,5 пъти спрямо миналия сезон. 37 000 души са търсили каравани в сайта от началото на годината до 15 юли, спрямо малко над 11 000 за същия период през 2021 г. Едновременно с това расте и броят на предлаганите каравани - в момента в платформата са се включили над 100 каравани, което я превръща в най-голямата в страната, съобщават още от там.
"Данните са предпоставка за много силен сезон тази година, тъй като броят на резервациите само до 15 юли вече надвишава броя на резервациите за цялата 2021 г. Очакваме съвсем скоро караваните в платформата да бъдат напълно запазени до последната седмица на септември, което ще удължи и сезона", коментира основателят на Karavani.bg Николай Неков.
Тази година се забелязва и нова тенденция - търсенето на каравани на къмпинг "Гардения", между Китен и Лозенец, задминава досегашния първенец - "Градина".
Най-популярните дестинации за почивка на каравана у нас са по Южното Черноморие - около Китен и Лозенец (къмпингите "Гардения", "Якото място", "Китен", "Атлиман"), между Созопол и Черноморец (къмпингите "Градина", "Златна рибка", "Кайт градина", "Еко градина офшор кемп", "Черноморец"), както и къмпинг "Делфин" около Ахтопол. Извън Черноморието на голям интерес в букинг платформата Karavani.bg се радва и къмпинг "Иструм парк" на яз. Искър.
Най-активно каравани търсят млади хора и семейства от големите градове - основната аудитория този сезон са хора между 25 и 44 г., като над 50 на сто от търсенето идва от София. Следват Пловдив, Варна, Бургас и Стара Загора. За планирането на семейната почивка основно грижата е на жените, които са много по-дейни в търсенето и избирането на дом на брега на морето, показват данните на букинг платформата.
Този сезон прави впечатление и навлизането на тенденцията все повече хора избират да отидат на каравана не само за да почиват, но и да работят от морето за 1-2 седмици.
Данните на платформата показват още, че все повече хора желаят да избегнат натоварените курорти и по-широко разпространените форми на почивка през лятото. Подобни са и европейските тенденции, които отчитат устойчивост на къмпинг туризма по време на пандемията.
Водещи
-
Слави Василев: Скокът на Радев променя коренно политическата картина в България
Анализаторът предпочeте да не коментира кои политически формации ще бъдат най-недоволни от...
20.01 | 21:00
-
Цветан Цветанов: Радев ще привлече избиратели от всички партии
Най-големият грях на Борисов е, че предаде ГЕРБ, заяви бившият втори в партията
20.01 | 20:45
-
Антон Кутев: Безспорно Радев ще участва в изборите под някаква форма
Кои ще са личностите в партийните редици е въпрос, който все още има много неизвестни
20.01 | 20:15
Най-четени
-
НСО обяви старта на нова процедура за назначаване на 20 служители на длъжност „младши сътрудник – охранител“
Кандидатите могат да подават документи от днес, 20 януари, до 9 март 2026 година включително.
20.01 | 11:00
-
Западните медии за Радев: Започва битката за бъдещето на България
Подалият оставка президент обединявава достойните, вдъхновените и непоколебимите
20.01 | 15:00
-
Асен Василев пита Радев троянски кон на Кремъл ли е?
Бившият финансов министър иска ясни отговори от президента и за геополитиката, и за машините,...
20.01 | 16:00
-
Първан Симеонов: Между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон, това ми се струва следващото възможно мнозинство
По думите му от година насам между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон.
20.01 | 09:30