България купува две въздушни линейки 24.09 | 18:28
Медицинските хеликоптери ще струват близо 20 млн. лв., парите идва от ОПРР
Близо 20 млн. лв. ще бъдат отпуснати по управляваната от Министерството на регионалното развитие и благоустройството Оперативна програма "Региони в растеж" 2014-2020 г. за доставка на хеликоптери за реакция при спешни медицински случай и кризи. Днес Управляващият орган на Оперативната програма одобри проектното предложение на Министерство на здравеопазването.
С проектът за първи път в страната ще бъде въведена 24 -часова услуга по осигуряването на въздушен транспорт на пациенти в спешни състояния до приемно лечебно заведение, както и за нуждите на трансплантацията в страната.
Проектното предложение предвижда и окомплектоване с необходимото медицинско оборудване и електронни системи за комуникация, навигация и управление. Ще се осигури и необходимото обучение на екипажа и на медицинските екипи за работа във въздуха.
С осигуряването на съвременни санитарни превозни средства за транспорт по въздух ще се осигури възможност за навременна диагностика, наблюдение и лечение в случаите, когато за осъществяването на наземен транспорт са необходими повече от 30 минути. Това ще помогне, в значителна степен, за спасяването на живота на пациенти в критично състояние, както и ще повиши капацитета за реакция при възникване на бедствия, аварии или катастрофи.
Реализацията на проекта е част от политиката за обновяване и окомплектоване на системата на спешна помощ.
В момента с финансиране от ОП "Региони в растеж" 2014 – 2020 се изпълнява и голям проект за ремонт на всичките спешни центрове в страната и доставка на 400 нови линейки.
Водещи
-
Даниел Митов: Президентът превръща еврото в „площадка за популистки спектакъл“
Радев опитва да извлече краткосрочни дивиденти чрез внушения, съмнения и игра със страховете...
20.11 | 17:00
-
Петър Мицин със злато на 1500 м свободен стил в Бургас
Националният рекордьор в дисциплината финишира с време 15:32.18 минути за първия си триумф на...
20.11 | 16:45
-
ЕК предлага увеличаване на допълнителните пенсии
20.11 | 16:16
Най-четени
-
ГЕРБ предлага коледните добавки за пенсионерите, които са под прага на бедност, да бъдат 120 лв
. Това съобщи в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
20.11 | 10:45
-
Служители в администрациите протестират в цялата страна, настояват за ръст на заплатите с 20%
Ирина Ангелова допълва, че ниските доходи ги принуждават постоянно да се лишават и да търсят...
20.11 | 11:45
-
Рецепционисти вече получават до 3000 лева, а хотелските мениджъри – до 120 000 евро годишно
Особено внимание той отделя на нарастващите заплати в бранша, които според него стоят в...
20.11 | 12:45
-
НИМХ издава предупреждение от първа степен - жълт код, за силен югозападен вятър
Предупреждението е за следните области Добрич, Варна, Бургас, Ямбол, Хасково, Кърджали.
20.11 | 12:30