Българката ражда все по-късно 20.01 | 15:16
През 1996 година средната възраст, на която жените стават майки, е била 22,4 години
Расте средната възраст, на която българските жени раждат първото си дете. Това става ясно от предварителни данни на Националния статистически институт /НСИ/.
През 1996 година средната възраст, на която жените стават майки, е била 22,4 години. От тогава възрастта се покачва, като през 2021 година е 27.5 години.
И още от статистическите данни: Общо 58 393 са новородените през 2021 година. От тях малко повече са момчетата – 29 921, при 28 472 новородени момичета.
През миналата година най-много са бебетата в София 13 168. Щъркелът най-малко е посещавал Видин, където новородените са били едва 525.
От НСИ представят данни и за броя на акушер-гинеколозите и акушерките в България. През 2020 г. те са били общо 5 017. Най-много от специалистите работят отново в София - 848, а най-малко са в Разград - едва 20.
Инфографиката на НСИ е изготвена по повод Деня на родилната помощ в България - 21 януари.
Водещи
-
Хампарцумян: Ленин е предупредил, че държава, в която полицаите взимат повече от учителите, е полицейска
Външните банки ще ни дадат кредит, но един ден купонът ще свърши и идва сметката, може да се...
18.11 | 21:00
-
За всеки трети проверен воден обект по Черноморието има нарушения
Най-засегнати са Св. Влас, Елените, Лозенец, Царево, Слънчев бряг и Варна
18.11 | 20:30
-
Алибегов: Ще обжалваме новите такси на Столична община
По думите му бюджетът, разглеждан в парламентарните комисии, предвижда редица утежнения за...
18.11 | 20:16
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30