В 44 избирателни секции гласуват българите в Лондон 25.10 | 14:07
Българите в чужбина гласуват само на референдум

Българите в чужбина могат да упражнят правото си на глас в 45 държави по света. Нашенците извън пределите на родината гласуват само на референдума заради изискването за уседналост за местните избори.
В сградата на българското посолство в Лондон се намират 5 от общо 44 секции, в които българите на Острова могат да кажат "Да” или "Не” на референдума днес. По традиция е висока избирателната активност в българската общност във Великобритания, разказва Николай Барулов пред Нова тв.
Българите на острова имат възможност да гласуват в повечето големи градове, като цялата процедура отнема няколко минути.
Всеки може да го направи като попълни декларация буквално преди да пусне изборната бюлетина в най-близката до него секция. Близо 300 000 са българите, които живеят и работят във Великобритания. Много от тях смятат, че правото им да гласуват оттук трябва да бъде зачитано наравно с това на българите в родината.
Изборният ден тук ще приключи в 19 часа местно време или 21 часа българско време. След това членовете на секционните избирателни комисии ще трябва да подготвят протоколите и да ги изпратят сканирани до България.
Водещи
-
Силният летен сезон продължава до края на август
В момента, в който се появи прогноза за дъжд, клиентите реагират бързо и търсят изгодни...
18.08 | 11:30
-
Запали се сметището в пловдивско село
Сигналът за пожара е подаден към 05:30 ч. в понеделник
18.08 | 10:45
Най-четени
-
Запали се сметището в пловдивско село
Сигналът за пожара е подаден към 05:30 ч. в понеделник
18.08 | 10:45
-
Тръмп: Присъединяването на Украйна към НАТО не подлежи на обсъждане
Той обвини Барак Обама, че дал Крим на Путин без нито един изстрел
18.08 | 10:00