В Добрич събират пари за паметник на починалия Пламен 06.03 | 10:24
Каузата му не бива да бъде забравена, убедени са протестиращите
![В Добрич събират пари за паметник на починалия Пламен](http://inews.bg/pictures/830131_1004.jpg)
Каузата на Пламен Горанов не бива да бъде забравена, убедени са протестиращите от Добрич. Те започват да събират пари, за да изградят паметник на младия мъж, който се самозапали на 20 февруари във Варна и издъхна на 3 март.
Действията на Пламен бяха израз на общественото недоволство от работата на кмета на община Варна Кирил Йорданов.
Пепа Рашева от координационния център на протеста в областния град определя Пламен като много чист по дух човек.
Той участва и в първите протестни шествия в Добрич и каузата му не бива да бъде забравена, каза Рашева. Затова и паметният знак ще бъде вграден планински камък, който самият Пламен донесъл от пътешествие.
Тази вечер участници в протестните шествия в Добрич ще се съберат пред храма "Свети Георги", за да запалят свещ в памет на Пламен Горанов.
Водещи
-
Край на срещата в Рияд: Ново искане на Русия, промяна в политиката на САЩ
Москва поиска НАТО да се откаже от обещанието си за членство на Украйна
18.02 | 18:00
Най-четени
-
Демократична България (ДБ) излезе с остра критика към управляващата коалиция
Критика към "нормализацията"
18.02 | 09:59
-
Анализ на "Галъп": Кризата свършва, нова тройка на върха
Завърши цикълът на разтърсване на партийната структура
18.02 | 14:00
-
Модата за разпъване на транспаранти в различни краища на София не стихва
"Гърците заради любовта унищожиха Троя, аз бих унищожил всичко, за да те направя моя", гласи...
18.02 | 11:45