В Пазарджишко обявиха частично бедствено положение 08.07 | 18:00
Причината е в скъсана дига на напоителен канал край село Ивайло

Частично бедствено положение обявиха на територията на община Пазарджик. Причината - скъсана е част от дигата на напоителен канал до село Ивайло, съобщава Нова телевизия.
Заради обилните валежи през последното денонощие се е повишило значително нивото на отводнителен канал. Той е свързан с напоителен канал в землището на село Сарая и тази сутрин около 9 часа се е скъсала част от дигата му. Служители на "Напоителни системи” са реагирали незабавно в засегнатия участък и така са предотвратили наводняване на земеделски земи и къщи.
С помощта на тежка техника скъсаната дига е укрепена, но е необходим спешен ремонт, за да не се стигне до по-голямо бедствие.
"Започнахме спешно неотложни възстановителни работи и към настоящия момент вече ситуацията е овладяна. Няма никаква опасност за населението, уведомени са всички”, заяви Снежина Динева - изп. директор на "Напоителни системи".
"Рискът е голям и за град Пазарджик, и за село Ивайло, тъй като отводнителните канали им е трудно в момента да поемат цялата вода от напоителния канал”, каза Сашка Целева - управител на НЦ клон "Тополница".
Водещи
-
Зафиров: Ако нямаше Ден на победата, нямаше да има Ден на Европа
Вицепремиерът каза, че отлагането на либерализацията на пазара на тока ще бъде за срок от...
08.05 | 20:40
-
Каримански: За първото тримесечие приходите в бюджета са 20% по-малко от заложените
Те не могат да се наваксат, приходната част по бюджета на страната не се изпълнява спрямо...
08.05 | 20:20
Най-четени
-
Мецола заплаши да съди Фон дер Лайен
Причината - планът за заеми от 150 млрд. евро за оръжие
08.05 | 17:00
-
Нинова: Стига привилегии! Аман от лицемерие
08.05 | 13:59
-
Военнослужещи от Индия и Пакистан са разменили огън с артилерийски оръдия и автомати през изминалата нощ
Напрежението между Индия и Пакистан в региона Кашмир избухна след убийството на 26 туристи на...
08.05 | 10:16