ВМА отваря грипен кабинет 24.01 | 09:15
Кабинетът е спешен и пациентите не е необходимо да минават през личния лекар
Във ВМА откриват специален грипен кабинет, когато броят на болните достигне критичният праг. На 29 и 30 януари Катедрата по инфекциозни болести към ВМА ще приема и консултира безплатно пациенти със съмнения за грип. Това каза в Сутрешния блок на БНТ д-р Магдалена Баймакова от ВМА.
Идеята е ВМА да бъде максимално в полза на населението по време на пика на грипната епидемия в София-град. Кабинетът е спешен и пациентите не е необходимо да минават през личния лекар, а по време на кампанията могат да отидат направо в кабинета. Изисква се обаче предварително записване.
Безплатни консултации и прегледи за грип и остри респираторни заболявания ще се извършват при лица над 12-годишна възраст.
Прегледите ще се провеждат от 09:00 до 14:00 ч., в кабинет 108 на Катедра "Инфекциозни болести". За целта е необходимо да бъде направено предварително записване на тел.: 02 / 92 25 989 и 02 / 92 26 125. Не се изисква направление от личния лекар.
Грипът е остро инфекциозно заболяване, което се проявява с токсикоинфекциозен синдром и остър трахеит. Основните характеристики на грипната инфекция са нейната склонност към епидемично разпространение и висока смъртност, свързана обикновено с различни белодробни усложнения.
Водещи
-
Курортите ни гтови за летните туристи, но остават празни
Има спад, отчете министърт на туризма Илин Димитров
14.06 | 18:00
-
Димитър Ганев: Влизаме в някаква нормалност на политическия процес
Лакмусът, който ще покаже устойчивостта на ПБ, ще са местните избори, а президентският вот пък...
14.06 | 17:40
-
Спасиха куче и котка, прекарали над 4 дни заключени на тераса в столичния кв. „Люлин“
Очаква се властите да влязат на проверка в семейството, мъжът бил агресивен
14.06 | 17:20
-
Разсипан асфалт ограничава движението по магистрала „Хемус“ в посока София
От пътната агенция апелират шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост
14.06 | 17:00
Най-четени
-
Пилотът Николай Калайджиев с Гинес рекорд: Излетя и кацна 1020 пъти за 15 часа
Следващата цел е космосът, посочи той
14.06 | 10:00
-
Надежда Нейнски: Блъф е, че ще се местят US самолетите от летището в София
Тя определи като „смехотворно“ твърдението, че украинският посланик може да се намесва в...
14.06 | 13:00
-
Божанов: Властта корумпира, а абсолютната власт корумпира абсолютно!
"Свръхконцентрацията на власт води до изкривявания", смята той
14.06 | 11:00
-
Цял месец 5-годишно е било пребивано ежедневно в дома си
То е прието в тежко състояние в Спешното отделение на болницата в Монтана
14.06 | 13:20