ВСС решава за оставката на Кокинов след изборите 29.04 | 14:30
Дисциплинарно производство ще има, смята Ясен Тодоров

Няма никаква възможност Николай Кокинов да се спаси от дисциплинарно производство. Това каза председателят на Етичната комисия към ВСС Ясен Тодоров. Още в петък Тодоров е издал преписка по случая и комисията се е самосезирала.
По думите му Кокинов няма да е ръководител на прокуратурата по време на парламентарните избори, защото е излязъл в отпуск.
ВСС ще направи всичко възможно тази оставка да се разгледа в най-кратък срок, увери Ясен Тодоров.
На 13 май ще приключи проверката на комисията и тогава ще бъде насрочено следващото заседание. На него ще бъде поканен и Николай Кокинов, за да бъде изслушан и да се вземе решение относно съдбата му. Комисията обаче ще предложи на министъра на правосъдието да свика извънредно заседание на ВСС преди 9 май, на което да бъде разгледана молбата на Кокино да бъде отстранен като магистрат.
Тодоров заяви, че не вижда проблем проверката да е по-изчерпателна и затова се отлага резултатът от нея за след изборите.
Няма нищо фатално оставката на Кокинов да бъде гласува не тази, а другата седмица, защото той не изпълнява функциите си в момента, коментира Тодоров.
Днешното заседание на Етичната комисия към ВСС се е провело заради заплаха от самозапалване на Чавдар Янев.
Тодоров припомни, че Янев бил опънал палатка пред ВСС и е изпратил две писма, че ще се самозапали без да посочва мотивите си. Магистратите все още не знаят какви ще са исканията на Чавдар Янев, защото той не се отзовал на поканата на магистратите.
Водещи
-
Желязков: Очаквам президентът скоро да се произнесе по назначението на нов главен секретар на МВР и председател на ДАНС
Редица публични длъжности се назначават в режим на обвързана институционалност тогава, когато...
25.07 | 18:00
-
Голям пожар край яз. Порой в Поморийско
24 часа не могат да го загасят, с цялата налична техника на Поморие и Несебър десетки се борят...
25.07 | 16:45
-
DARA с "Нито звук": Знак за нов албум? (ВИДЕО)
Огненото момиче се вихри в компанията на Филип Буков
25.07 | 17:30
-
Спипаха над 1 кг кокаин на „Дунав мост“ 2
Мъж и жена са с повдигнати обвинения и са под постоянен арест
25.07 | 17:15
Най-четени
-
Навършва се една година от взривовете в Елин Пелин
А година по-късно – важни въпроси все още са без отговор.
25.07 | 10:45
-
Православната църква отбелязва Успение на Света Аннa
Българите наричат празника Лятна света Анна. Той е разпространен в района на Западна България...
25.07 | 08:30
-
Кадиров бе спасен след като започна да се дави в Егейско море
Спешна медицинска помощ на плажа
25.07 | 11:59