ВСС решава съдбата на Ситнилски 26.07 | 10:57
Некролози на магистрата посрещнаха членовете на висшия съвет

Висшия съдебен съвет ще разгледа предложенията за дисциплинарни производства срещу замесените в скандала със СРС-тата магистрати.
Това ще се случи, след като Етичната комисия реши, че Камен Ситнилски, Иван Ванчев и Емил Христов са нарушили етичния кодекс.
Преди време шефът на комисията Ясен Тодоров зави, че се надява Ситнилски да подаде оставка, защото в противен случай ще бъде внесено предложение за стартиране на наказателно производство срещу него. В отговор на това компрометираният магистрат каза, че няма такива намерения.
Тодоров каза, че ще се действа в рамките на закона и припомни, че има възможност Ситнилски да бъде временно отстранен.
В деня на заседанието на ВСС членовете му бяха посрещнати с некролози на Ситнилски, залепени по сградата на съвета. Те гласяха "В памет на съдебната система", информира БТА.
Главният прокурор Сотир Цацаров определи като "идиотия" деянието. "Каквото и да се случва по отношение на Ситнилски и във ВСС, това е най-нелепата форма на изразяване на режисура, коментира обвинител номер 1.
Ясен Тодоров характеризира некролозите като "отвратителна история" и "пошла работа".
Водещи
-
Бизнесдамата в София е убита от мъжа си
Криминалистите са озадачени от контролния изстрел в главата, така правят професионалните...
01.11 | 17:20
-
Стефка Костадинова е била извадена от списъка с акредитации на МОК
Решението идва след като МОК официално призна избора на Весела Лечева за председател на...
01.11 | 16:40
Най-четени
-
Отбелязваме Деня на народните будители
За първи път празникът се чества през 1909 г. в Пловдив
01.11 | 09:00
-
Красимир Вълчев: Всеки от нас може да бъде поне мъничко будител
Почит към учителите и творците, създаващи бъдещето на България
01.11 | 12:00