Валери Симеонов: Намеците за преразпределение в хазарта са неоснователни 29.01 | 11:16
Специализираните органи да проверят защо в Комисията по хазарта "са си затворили очите",

Парламентът гледа на първо четене промени в Закона за хазарта с вносител Валери Симеонов и група народни представители.
"Всякакви намеци за преразпределяне на бизнеса са неоснователни. Смятам, че е наш общ дълг да опазим здравето на нашите сънародници. Най-сигурният начин е тези игри да се извършват единствено от държавата", заяви Валери Симеонов пред депутатите.
В отговор на казаното от Симеонов депутатът от БСП Румен Гечев призова специализираните органи да проверят защо в Комисията по хазарта "са си затворили очите" и са допуснали стотици милиона левове да потекат в посока към частните оператори.
"Кой е виновен за огромния скандал в хазарта, който цели да преразпредели функции и дялове в сектора", попита в заключение депутатът от БСП, цитиран от Канал3.
Напомняме, че прокурори и полиция са влезли рано тази сутрин в Държавната комисия по хазарта, има задържани.
Полицейска и прокурорска проверка има и в централата на "Нове холдинг", която е собственост на Васил Божков. Сградата се намира на улица "Московска”.
Водещи
-
Точката за депутатските имунитети отпадна от дневния ред на НС (ОБЗОР)
От "БСП-Обединена левица" призоваха за отпадане на имунитетите на всички народни...
08.05 | 12:00
-
Затварят до края на юни участък от „Тракия” заради ремонт
Ремонтните дейности са необходими, за да се осигури безопасността на движение през...
08.05 | 11:45
-
Работещите в столичния градски транспорт излизат на протест
ФТС продължава до настоява за спешно отпускане на допълнителен финансов ресурс от държавния...
08.05 | 11:30
Най-четени
-
Военнослужещи от Индия и Пакистан са разменили огън с артилерийски оръдия и автомати през изминалата нощ
Напрежението между Индия и Пакистан в региона Кашмир избухна след убийството на 26 туристи на...
08.05 | 10:16
-
НС ще разгледа исканията на Сарафов за сваляне на имунитетите на шестима депутати
Исканията за сваляне на имунитети от изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов...
08.05 | 08:47
-
Кирил Петков: Призоваваме всички депутати да си дадат имунитетите
Петков напомни, че всички депутати, на които са били поискани имунитетите, от неговата...
08.05 | 09:45