Вкараха тираджия в ареста 29.06 | 14:02
Размахал нож на граничен полицай
Едно денонощие арест даде петричкият районен съд на тираджия, който размахал кухненски нож на граничен полицай на ГКПП "Кулата".
58-годишният Стоян С. от София карал камион, пълен със стока. Спрял на граничния пункт, на входящо трасе откъм Гърция. Там имало служители на НАП, които установили, че превозваната стока е с висок фискален риск и трябва да бъдат поставени пломби.
Разпоредили на шофьора да сложи въже на ремаркето. Той обаче нямал такова, а било и почивен ден (неделя, 22 юни). Обещал, че ще остане да преспи в камиона и на другия ден ще купи въже. Тогава данъчните поискали съдиействие от гранична и охранителна полиция.
Пристигнали двама служители на реда, които му поискали документ за самоличност и го помолили да слезе от товарния автомобил. Тираджията отказал и извадил кухненски нож, с който замахнал към единия полицай. Униформеният успял да вземе от ръката му ножа, с острие от 15 см и го захвърлил настрани.
Заради размахването на хладното оръжие, тираджията отнесъл акт за дребно хулиганство. Пред съда обяснил, че не е замахвал с ножа, а той изпаднал от ръката му, заедно с наденицата, която режел по това време. Бил афектиран заради въведено изискване за пломбиране, за което той предварително нямал информация.
Съдът прие, че замахването с ножа не е било с цел да се нанесе някаква телесна повреда на служителите на реда, а по-скоро за сплашване. Заради непристойната проява шофьорът получи минимално наказание от 1 денонощие арест, пише в. "24 часа".
Водещи
-
Православната църква почита свети Владимир
Хиляди българи празнуват имен ден в средата на юли
15.07 | 08:59
-
Непотвърдено: Арестуваха областния лидер на ДПС в Бургас Христо Широков
Това твърди регионално интернет издание
14.07 | 20:45
-
Георги Кандев: Никога не съм искал подкуп
Той публикува позиция във Фейсбук, в която отговаря на отправени през последните дни обвинения...
14.07 | 20:30
Най-четени
-
Православната църква почита свети Владимир
Хиляди българи празнуват имен ден в средата на юли
15.07 | 08:59
-
Европрокуратурата разследва схема за ДДС измами за близо 47 млн. евро с връзки към България
Разследването обхваща мрежа от дружества в Гърция, България, Кипър и Чехия, а властите са...
14.07 | 13:30
-
Спират топлата вода в София за цяла седмица
Спирането на топлоподаването ще засегне следните квартали
14.07 | 09:45
-
Проф. Тодор Кантарджиев: Само един от 200 ухапани от заразен комар може да направи усложнение
Проф. Кантарджиев посъветва българите, които ще пътуват до Гърция, да ползват репеленти.
14.07 | 12:45