Владислав Горанов опитал да напусне страната с кола, обявена за издирване 18.12 | 14:00
Бившият финансов министър в правителството на ГЕРБ финтирал граничарите с втори автомобил
Бившият финансов министър в правителството на ГЕРБ - Владислав Горанов, е направил опит да напусне страната с джип, който е бил обявен за издирване от Интерпол, съобщи БНТ. От пресцентъра на МВР потвърдиха, че има такъв случай. Източници на "Сега" пък потвърдиха, че става въпрос именно за Горанов.
Според информацията, той е влязъл снощи около 18:30 ч. в граничен пункт "Калотина" в посока Сърбия, като е управлявал автомобил BMW X7. При граничната проверка се оказало, че луксозният автомобил е бил обявен за издирване. Вписването в масивите било извършено от Русия. Според документите, издирваният автомобил BMW X7 бил лизингов, а като ползвател бил вписан Горанов.
Граничните служители уведомили Горанов, че има проблем с колата и го помолили да отбие и да изчака за детайлна проверка. Той обаче направил обратен завой и самоволно се върнал във вътрешността на страната. По-късно Горанов се върнал с друга кола и в компанията на собственик на голяма фирма за автобусни превози, като този път преминал през граничния пункт и напуснал страната към Сърбия.
Водещи
-
Атанас Зафиров: Няма място за безцелни промени между двете четения на бюджета
По темата "Лукойл" вицепремиерът и лидер на БСП подчерта, че се е избегнала сериозна кризисна...
23.11 | 14:30
-
България на две скорости: Пропаст между регионите у нас
Ново изследване показва дълбоки разлики в развитието на градовете
23.11 | 14:00
-
"Пейзаж" на Златю Бояджиев стана най-скъпата картина в България
Продажбата й задмина досегашния рекордьор - „Ръченица“ от Иван Мърквичка
23.11 | 13:20
Най-четени
-
Жена обра касата на църква пред детето си
Кадри от деянието бяха публикувани в социалните мрежи и предизвикаха вълна от възмущение
23.11 | 12:20
-
Валежи и застудяване от днес
Максималните температури ще са от 6°-7° в северозападните райони до 18°-19° в югоизточните
23.11 | 09:00
-
Васил Терзиев: Тази Коледа София ще блести с двойно повече украса
Той съобщи, че на 1 декември ще запали светлините на Елхата на столицата на площад "Свети...
23.11 | 10:40