Влизат в сила някои от затегнатите мерки за сигурност в София 02.01 | 15:00
Районите около „Цариградско“, НДК и някои хотели често ще се блокират по време на европредседателството

От днес в София влизат в сила засилени мерки за сигурност заради българското председателство на Съвета на Европейския съюз. Част от тях вече бяха обявени. Едната е закриването на два паркинга в непосредствена близост до НДК.
През 6-те месеца, докато сме начело на Евросъюза, ще има и временни затруднения и забрани за движение в някои райони, където ще се провеждат мероприятия или пък ще се придвижват по-важни личности. Така например на 10 и 11 януари ограничения ще има около Народния театър "Иван Вазов", където ще бъде церемонията по официалното приемане на председателството от страна на България, предаде бТВ.
Очертава се дори по-често да има ограничения по други ключови точки и пътни артерии на столицата, като те ще важат за по-кратко и ще се въвеждат в зависимост от ситуацията. Ще ги има най-вече при преминаването на делегации от летището до различни хотели или сгради, където ще се провеждат определени мероприятия.
"Ще се ограничава движението в участъците, където се придвижват делегациите. Най-основното трасе е между летище "София", НДК и съответните хотели", обясни заместник-кмета на столицата по транспорта Евгени Крусев. Той отбеляза още, че въпросните ограничения ще са в сила са само за определени часови диапазони. "Целта е спирането на движението да е за максимално кратко време, за да не се затормозява останалият трафик", каза още Крусев.
Водещи
-
Васил Найденов: Трябва референдум за еврото, преди Русия ни казваше какво да правим
"Странното е, че абсолютно е твоят тембър, твоят глас, дори начинът, по който дишаш. Съвършено...
04.06 | 12:15
-
Наближава Черешова задушница: Виж кои са най-важните традиции, какво се прави и какво Не
"Милост за даване да имаш към всеки живеещ, но и умрелия не лишавай от милост" - четем в...
04.06 | 11:45
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
Илхан Кючюк: Сложният разговор за еврото тепърва започва
България допуска грешки в комуникацията за еврозоната, смята евродепутатът
04.06 | 11:15
Най-четени
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59
-
Фризьор от Монтана подстригва безплатно възрастни хора в старчески домове и деца в парка
Салоните и бръснарниците в града вече надхвърлят 120.
04.06 | 10:30
-
Повече от 2 милиона американци са "изчезнали" от населението през 2020 и 2021 година
Решения има, но липсва политическа воля
04.06 | 08:59