Водна арка за първия самолет на ремонтираното Летище Варна 04.03 | 15:20
Реконструираната писта бе официално открита от министъра на транспорта Ивайло Московски
Водна арка от пожарни коли посрещна първия самолет, кацнал ба ремонтираната писта на Летище Варна, съобщи Булфото.
Самолетът, който имаше честта да изпробва за първи път асфалта бе редовен полет на австрийските авиолинии, идващ от Виена.
Реконструираната писта бе официално открита на церемония от министъра на транспорта информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски. На тържеството присъстваха депутати, представители на местната власт и на фирмата-концесионер.
В подготовката и изпълнението на проекта концесионерът "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт” АД е инвестирал близо 40 млн. лв. Модернизацията на пистата бе проведена за 137 дни, посочи главният изпълнителен директор на Фрапорт Дирк Шусдзиара, цитиран от БТА.
Вицепрезидентът на компанията-концесионер Александър Цинел допълни, че през следващата година ще бъдат готови два нови терминала на летищата във Варна и в Бургас. По думите му с тази стъпка инвестициите на концесионера в двата аеропорта ще достигнат 120 милиона евро.
По време на събитието зам.-министърът на транспорта Камен Кичев заяви, че летищата в София и в Балчик ще бъдат отдадени на концесия в пакет.
Водещи
-
Джеймс Йоловски, АББ: Преходът към евро премина напълно успешно
"Не очакваме да има някакво отклонение в лихвените равнища, те са стабилни", увери главният...
01.01 | 16:40
-
Влизат в сила новите пределни цени на водата
В различни населени места те са от 12% по-ниски до 14% по-високи
01.01 | 15:30
-
Нумеролог: С 2026-а започва промяна през следващите 4 години
Периодът няма да е лек, прогнозира Ния Николова
01.01 | 15:00
Най-четени
-
Зеленски: Украйна и Русия са на 10% от мирно споразумение
Това заяви украинският президент в новогосишната си реч
01.01 | 10:20
-
Путин е наредил да се разшири окупираната зона в североизточна Украйна през 2026 година
Това съобщи началникът на генералния щаб Валерий Герасимов
01.01 | 10:40
-
Акцентът в посланията на политиците за ЧНГ - приемането ни еврозоната
Те избраха социалните мрежи за новогодишните си послания
01.01 | 10:00
-
Честита Нова година!
01.01 | 00:01