Волен Сидеров призова за оставки 19.07 | 14:30
Той иска оставките на външния и вътрешния министър

Волен Сидеров призова за оставките на вътрешния и външния министър на България, съобщава агенция "Фокус”.
Причините за реакцията му се крият в "липсата на адекватни мерки за сигурност” от страна на министър Цветан Цветанов и директната, непремерена и абсолютно небалансирана подкрепа на терористични групи от страна на министър Николай Младенов, твърди Сидеров.
"Младенов води неправилна, небалансирана политика, направи публична проява със сирийски поддръжници на тероризма – тези, които преди няколко дни взривиха бомба там и убиха висши държавни служители. По тези въпроси ние имаме разминаване с ГЕРБ и затова е внесена в деловодството цялостна наша декларация, която държим да се разгледа”, заяви председателят на ПГ на партия "Атака” по време на брифинг в парламента.
iNews припомня, че парламентът единодушно прие декларация, осъждаща терористичния акт на летище "Сарафово”. Представители на "Атака” не участваха като вносители на декларацията.
Според Волен Сидеров председателят на Народното събрание Цецка Цачева е отказала да внесе декларацията на "Атака” в пленарна зала под предлог, че я праща в комисии.
По думите на Сидеров действията й показват двоен стандарт, който е довел до спорове в кабинета на председателката.
Представителите на ПГ "Атака” държат в документа да бъде добавено понятието "ислямски тероризъм” и правителството да бъде задължено да не води небалансирана политика като настоящата.
Сидеров заяви, че оставката на Цецка Цачева” също е необходима, защото действията й противоречат на правилата на Народното събрание. Основното обвинение срещу председателя на Народното събрание е, че тя изпълнява нареждания и директиви, които й се дават по телефона.
В такива ситуации тя е склонна да погази правилниците и законите, за да запази имиджа на правителството.
Водещи
-
Внимание, горещо: Жълт код за опасни горещини КАРТА
Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°, в София - около 32°.
24.06 | 15:30
-
Ниското ниво на водата в езерото на резервата "Сребърна" застрашава част от редките животински и растителни видове
Езерото към резервата "Сребърна" се захранва по естествен път от река Дунав.
24.06 | 15:00
-
Зеленски възнамерява да се срещне с президента на САЩ Доналд Тръмп по време на тазседмичната среща на върха на НАТО
Руското Министерство на отбраната публикува информация, цитирана от местни медии, че снощи...
24.06 | 14:45
-
Иран оценява щетите по ядрената си индустрия и взема мерки за възстановяването й след серията от военни удари
Изявлението на иранския ядрен ръководител идва след като американските и израелските военни...
24.06 | 14:15
Най-четени
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Синдикатите се противопоставят на частните железопътни превозвачи
Бизнесът вижда възможност за подобрение
24.06 | 11:45
-
Пети ден продължава акцията по издирване голямата дива котка в "Шуменското плато"
Призовават се хората, които забележат опасното животно да сигнализират на телефон 112 - без да...
24.06 | 10:30
-
Българин в Катар за атаката на Иран: Гледахме нещо като шоу. Всичко беше много координирано и прецизно
Това разказа в предаването „Тази сутрин“ българинът Людмил Димитров, който живее в Катар.
24.06 | 10:13