Времето през уикенда ще се влоши 04.04 | 15:45
През нощта облачността ще е значителна, но ще е почти без валежи. Почти тихо, със слаб северозападен вятър в Източна България. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в София - около 5°
Времето през уикенда ще се влоши, като температурите ще се понижат и зимата ще се завърне. В нощта на неделя срещу понеделник дъждът ще премине в сняг, съобщиха от НИМХ.
След обяд облачността над страната ще е значителна и отново на много места ще превали краткотраен дъжд, в отделни райони с гръмотевици. Вятърът временно ще се ориентира от север-североизток, ще е слаб, в източните райони до умерен. Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°, в София - около 13°.
Събота облачността ще е променлива, след обяд - често значителна, купеста и купесто-дъждовна. На много места ще превали, в отделни райони и ще прегърми. Вятърът ще е умерен от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 14° и 19°, в София - около 15°.
Над планините облачността ще е променлива, често значителна и на много места в следобедните часове ще има валежи от дъжд, над 1700 метра - от сняг. Възможно е и да прегърми. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 8°, на 2000 метра - около 0°.
По Черноморието облачността ще е предимно значителна, по-съществени разкъсвания ще има преди обяд. След обяд на места ще превали слаб дъжд. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 13° и 16°. Температурата на морската вода е 9°-10°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
В неделя ще бъде облачно, с валежи от дъжд. Вятърът от северозапад ще се усили и с него бързо ще нахлува студен въздух. Температурите ще са с малък денонощен ход, предимно между 5° и 10°, по-високи в югоизточните райони. Със застудяването след обяд и през нощта срещу понеделник в Предбалкана, във високите полета в Западна България и в североизточните райони дъждът ще се примесва и ще преминава в сняг.
В понеделник понижението на температурите ще продължи. И в Източна България ще има валежи от сняг. Вятърът ще отслабне, в източната половина от страната ще се ориентира от север-североизток. Ще преобладава облачно време, но от северозапад валежите постепенно ще спират
Водещи
-
Стотици близки, приятели и почитатели изратиха Калин Терзийски в последния му път
"Моят човек тръгна", лаконично кратка бе в скръбта си Ивана - майката на детето му и жената,...
24.01 | 18:00
-
В България вечеряме в ресторант за 40 евро, в Швейцария за 160
Статистика сравянва тристепенно меню в европейски градове
24.01 | 17:20
-
Огромна зимна буря минава над Северна Америка
Код за опасно време в 16 щата за 170 милиона американци
24.01 | 16:59
Най-четени
-
България внася 9 пъти повече зеленчуци и 5 пъти повече плодове, отколкото изнася
Само за първите осем месеца на миналата година у нас са влезли над 68 хиляди тона домати,...
24.01 | 11:00
-
Край на смяната на левовете в евро в чейндж бюрата
Това става ясно от изменения в наредбата, публикувана в Държавен вестник
24.01 | 10:00
-
ЕС с промени в правилата за летене: Пътниците с ръчен багаж без такса на борда
Няма да плащаме и за да седим до детето си
24.01 | 13:00