Връщат в ареста джигита, заплашил шофьор на автобус 09.08 | 17:19
„Заради вас влизам вътре“, закани се Ангел Радичев и на журналистите

Окръжният съд в Бургас промени мярката "домашен арест" на "задържане под стража" на Ангел Радичев, който застраши на магистрала "Тракия" пътнически автобус и се нахвърли агресивно със заплахи срещу шофьора.
Така хулиганът, който и заплаши с побой водача на рейса, остава в ареста до започване на съдебното дело срещу него. Полицай му сложи белезници още в залата на Бургаския окръжен съд.
"Заради вас сега влизам вътре", закани се Радичев и на присъстващите журналисти, предаде Дарик.
На 5 август Районният съд в Карнобат пусна тайно под "домашен арест" агресивни джигит с аргументи, че е "трудово ангажиран и няма опасност да избяга и да се укрие от правосъдието". Прокуратурата протестира определението на съда пред втората инстанция.
Припомняме, че на 2 август Радичев заплаши със саморазправа водач на автобус на магистрала "Тракия". 31-годишният мъж принудително спря с лъскавия си мерцедес пътуващия към морето рейс, пълен с пътници. Саморазправата беше, защото автобусът засякъл бързата кола на магистрала "Тракия", докато Ангел "летял с 250 км/ч" с беемвето си.
На кадри, заснети от пътник, се вижда как мъжът рита автобуса и отправя закани към водача му пред погледите на уплашените хора. За това престъпление законодателят е предвидил наказание "лишаване от свобода" до 5 години.
Водещи
-
В момента над 20 строителни екипа извършват текущи ремонти в различни райони на територията на София
Продължава работата и по текущия ремонт на бул.“Евлоги и Христо Георгиеви“ от бул.“Драган...
24.07 | 17:59
-
ВКС прекрати делото срещу бившия шеф на разузнаването Кирчо Киров
Експертиза установи, че Киров не може да участва в процеса поради здравословни причини
24.07 | 17:18
-
С 31 гласа "за" и 13 "против" Столичният общински съвет прие доклада за довършването на бул. "Тодор Каблешков"
По-рано днес главният архитект на София Богдана Панайотова даде брифинг пред журналисти, на...
24.07 | 16:30
-
Историческо слънчево затъмнение ще потопи в мрак три континента на 2 август 2027 г.
Гибралтар също ще бъде предпочитана локация, макар и за по-кратко време.
24.07 | 16:45
Най-четени
-
Атанас Запрянов: 11 000 лева струва един час гасене на пожар с хеликоптер
„Борбата с огнената стихия изисква изключителна организация и ресурси – един час с въздушна...
24.07 | 13:59
-
Последната цифра от годината ви на раждане има своето скрито значение 2
Според китайския календар последната цифра от годината ви на раждане е свързана с един от...
24.07 | 15:00
-
Румен Радев връща за ново обсъждане в Народното събрание разпоредби от Закона за изменение и допълнение на Закона за здравното осигуряване
В мотивите си държавният глава заявява, че подкрепя законови мерки, целящи най-ефективното...
24.07 | 11:15
-
Народното събрание прие на второ четене промените в Закона за движение по пътищата
„Надявам се времето да покаже, че сме направили стъпка в правилната посока”, заяви той.
24.07 | 13:45