Все по-малко са стачкуващите железничари 12.12 | 15:02
Ръководството на БДЖ призовава всички свои служители да се върнат към нормалния работен ритъм

Драстично намалява броят на стачкуващите служители в БДЖ. Това съобщиха от "Холдинг Български държавни железници" ЕАД.
Стачкуващите служители от тази сутрин, към 10:00 ч., са едва 112, в началото на миналата седмица техният брой е бил около 280, съобщиха от компанията.
Рязкото намаляване на стачкуващите служители на практика означава, че работещите в БДЖ осъзнават реалното състояние на дружеството и са готови да работят за неговото оздравяване, смятат от дружеството.
Ръководството на националния железопътен превозвач призовава всички свои служители да се върнат към нормалния работен ритъм, за да не се възпрепятства дейността на дружеството, което води до натрупване на допълнителни финансови загуби.
iNews припомня, че обявената стачка в БДЖ е напълно законна, тъй като представлява продължаване на стачната процедура от март 2011 г., при строго спазване на постановените арбитражни решения за определяне на задоволително транспортно обслужване, по смисъла на чл.51 от Закона за железопътния транспорт. Това се посочва в съобщение на КНСБ и КТ "Подкрепа".
В сила влезе нов график за движение на влаковете от 11 декември, който прави стачката незаконна, съобщиха в отвореното писмо на 10 декември, от "Български държавни железници" ЕАД (БДЖ).
Водещи
-
ВАС отряза фермите за американски норки у нас
Собствениците на единствената ферма у нас опитаха да обжалват заповедта на МОСВ
13.08 | 14:45
-
Пеевски: Трябва да спре разграбването на държавните имоти и собственост
Активите са на хората и трябва да останат техни, заяви лидерът на ДПС – Ново начало
13.08 | 13:29
-
Кола блъсна мотористи на пътя край Равда, единият загина
77-годишният водач на мотопеда е в болница
13.08 | 14:21
-
Лавров: Руската позиция за мир в Украйна остава непроменена
Намерението на Запада да разшири НАТО и да приеме Украйна беше сред причините за кризата,...
13.08 | 14:00
Най-четени
-
След 33 дни ваканция депутатите ще получат увеличени заплати
С допълнителните плащания, произтичащи от трудовия стаж на държавния глава Румен Радев, сумата...
13.08 | 11:30
-
Евролидери ще проведат консултации с Тръмп преди срещата му с Путин
Разговорът днес е по покана на германския канцлер Фридрих Мерц
13.08 | 10:15