Все повече училища в страната минават на онлайн обучение 24.01 | 19:00
В ротация преминават шест общини в Пловдивска област - Пловдив, Куклен, Карлово, Раковски, Родопи и Сопот, както и общините Габрово и Трявна

Учениците от V до XII клас в София, Бургас, Ямбол, Сливен и в други осем общини ще се обучават онлайн до края на седмицата. Изключение е бургаската община Руен, където учениците ще продължат да ходят в класните стаи. Мярката се въвежда още за учениците в градовете Стралджа, Ямболско, и Нова Загора, Сливенско. Присъствено остава обучението за децата от първи до четвърти клас.
В ротация преминават шест общини в Пловдивска област - Пловдив, Куклен, Карлово, Раковски, Родопи и Сопот, както и общините Габрово и Трявна.
Отново от 25-и до 28-и януари учениците в цялата Старозагорска област преминават към обучение в електронна среда. Това обяви областният щаб.
В Благоевград затягат още повече мерките. Там всички ученици си остават вкъщи и ще учат от дистанция. Въвежда се и вечерен час за учениците. Те ще могат да излизат след 20 часа, само ако са с придружител. С това от здравната инспекция се надяват да ограничат контактите между младежите и да се пресече предаването на заразата. От РЗИ-Благоевград обаче предупредиха, че в близките дни в областта най-вероятно ще се наложат допълнителни ограничения.
"В момента заболеваемостта към днешна дата е 2450 на 100 000. Според мен ще върви още малко нагоре, може би след 5 дни ще минем на Етап 3, където забранителните мерки са по-сериозни. Ще правим проверки колкото можем въпреки намаления състав в РЗИ, защото много от нашите служители са или положителни или контактни на заразени с COVID-19”, заяви д-р Весела Мончева от РЗИ-Благоевград.
Частичното преминаване към онлайн обучение е заради по-високия процент на карантинирани заради COVID-19 в съответните градове и общини. В МОН постоянно постъпват и се удовлетворяват искания за въвеждане на занятия от дистанция в електронна среда за отделни паралелки или училища, съобщават от образователното министерство.
Към днешна дата под карантина са 4,3% от учителите в страната и 2,99% от учениците. 5,18% от учителите са болни, а заразените ученици са 3,5%.
Обучението в електронна среда ще продължи до 28 януари включително. След това всички ученици и учители ще излязат в почивка. Учебните занятия ще се възстановят от 7 февруари – присъствено или онлайн в зависимост от указанията на здравните власти.
Изследването за COVID-19 за всички ученици в страната в първия ден на втория срок е осигурено. Днес МОН получи от Министерството на здравеопазването 700 000 слюнчени теста. Количествата ще бъдат разпределени в Регионалните управления на образованието до два дни.
Водещи
-
Путин създава буферна зона по границата с Украйна
„Одобрихме създаването на необходима буферна зона за сигурност по нашите граници. Въоръжените...
22.05 | 20:40
-
Столична община наложи глоби в размер на над 164 000 лв. на двете сметопочистващи фирми
От Столична община припомнят, че през 2023 г. общият размер на санкциите, наложени на всички...
22.05 | 20:20
-
Димитър Ганев от Тренд: Целта на Румен Радев с референдума е по-дългосрочна
Инфлацията и високите цени са най-големият проблем за хората в последните месеци. Да не...
22.05 | 19:59
Най-четени
-
И 1 глас против в Европейския съвет, може да ни препъне към Еврозонта
Симен Дянков изрази изненада, че шефът на БНБ е коментирал темата, защото това не помага за...
22.05 | 13:50
-
Над половината българи подкрепят инициативата на президента за референдум за еврото
Това сочат резултатите от проучване на "Тренд"
22.05 | 11:00
-
Политолог: Румен Радев закъсна с правене на партия
Любомир Стефанов смята, че КС ще потвърди решението на Наталия Киселова за отхвърляне искането...
22.05 | 14:40