Все повече шофьори карат мощни мотори без книжки 06.09 | 18:31
Много възрастни хора управляват мотопеди без регистрация и без правоспособност

Увеличавали се неправоспособните водачи, които управляват мощни мотоциклети, повечето без регистрационни номера, каза главен инспектор Красимир Костов.
Много възрастни хора над 60 години управляват мотопеди без регистрация и без правоспособност, особено в малките населени места.
"Има и хора над 35-годишна възраст, които не можем да уличим в хулигански манталитет, но също управляват без да имат правоспособност. Напоследък настъпват много злополуки точно с такива водачи с такива возила и това се потвърждава от статистиката. Стотици хиляди граждани нямат заинтересованост за запазване на своя живот", каза Красимир Костов пред агенция "Фокус".
Неправоспособните водачи управлявали в огромната част от случаите със знанието на своите близки и приятели, а и на околните в по-малките населени места.
През последните четири години има тенденция на намаление на произшествията, загиналите и ранените при катастрофи.
Според Красимир Костов недисциплинирани винаги е имало и те не са малко, но повечето от шофьорите в страната са съвестни и дисциплинирани.
"Преобладаващата част от шофьорите, бих казал над 85%, спазват чинно правилата, стремят се към стил на управление, който да предпазва, да съхранява. Виждаме и обратното, единици, които при насрещно движение започват изпреварвания, които засичат други на кръстовищата, които приближават с висока скорост към пешеходни пътеки и буквално прогонват пешеходците. Когато тези пешеходци са възрастни хора или деца, те изпадат в паника и лесно могат да попаднат под колелата", коментира още Костов.
Водещи
-
Стомашно-чревните вируси атакуват в края на лятото
Епидемиологът д-р Христиана Бацелова предупреждава за активизиране на инфекциите и...
26.08 | 17:59
-
Социалното министерство предлага 1213 лв. минимална заплата от 1 януари 2026 г.
От 1 януари 2026 г. минималната почасова работна заплата ще бъде 7,31 лв. (3,74 евро).
26.08 | 17:39
-
До края на следващата седмица ще са ясни резултатите от назначените експертизи, които да докажат причината за смъртта на 21-годишната родилка
Младата жена почина на 23 август след раждането на второто си дете, нейни роднини атакуваха...
26.08 | 17:20
Най-четени
-
Напрежение в Русе след смъртта на родилка
С викове „убийци“ протестиращи нахлуха в АГ-комплекса на болницата
26.08 | 11:14
-
Ще има втори вход/изход на кв. „Сарафово“ в Бургас
Затова и Димитър Николов поиска от съветниците да дадат разрешение за изготвянето на нов...
26.08 | 11:45
-
20-годишен младеж от село Сушица заля с бензин и подпали родителите и сестра си след семеен скандал.
Тежки изгаряния
26.08 | 09:30