Втора тежка нощ се очертава за Харманли 25.11 | 14:31
Петтe нaй-големи футболни агитки се насочват обединени към бежанския център

След снощните ексцесии в Харманли днес ситуацията в града е сравнително спокойна. Това обаче може да се промени. Футболни фенове се организират и насочват към града. Става въпрос за ултрасите на едни от най-големите български отбори. Които са готови да забравят враждата между себе си и да се обединят. Става въпрос за феновете на "Левски", ЦСКА, "Локо" Пловдив, "Ботев" и "Берое".
Преди малко стана ясно, че 5-те най-мощни агитки у нас се обединяват в общ фронт срещу бежанците, които раниха български полицаи при бунт в лагера в Харманли. Ултрасите са разговаряли помежду си след призив на "синята" агитка. Всички са стигнали до консенсус - пращат в Харманли с най-ударните си ядра. Там никой няма да гледа кой от кой отбор е, а силите ще са обединени и насочени срещу наглите и безпардонни чужденци, които газят закона у нас и си позволяват да сеят зарази и да бият с камъни и пръти униформени служители на реда.
Sporta.bg научи, че над 600 здравеняци от агитките на гореспоменатите 5 клуба заминават за Харманли. Общият фронт в здрав юмрук между "сини" и "червени", както и между "черно-бели" и "жълто-черни", не е прецедент. Агитките бяха рамо до рамо преди време в Катуница.
Има информация и че към футболните привърженици ще се присъединят солидна група от рокери. Моторджиите също бяха сред главните действащи лица по време на протестите не само в Катуница, но и на други места, включително в Раднево това лято, където имаше протести и сблъсъци заради скандал и бой между българи и роми.
При положение, че ултрасите и рокерите изпълнят заканата си, към тях по всяка вероятност лесно ще се присъединят и други организирани групи. Подобен сценарий обаче най-вероятно ще доведе до нова безсънна нощ в Харманли. При такива ситуации често се стига до пререкания с полицията. В същото време далеч не е изключено и повторение на снощната ситуация в бежанския център, заради което засиленото присъствие на полиция и жандармерия в града продължава. А при положение, че органите на реда може да се наложи да укротяват не само бежанците, но и футболните агитки, за харманлийци може да се очертае нова тежка нощ.
Водещи
-
В Швейцария обмислят въвеждане на такса за преминаване през страната
Целта на мярката е по-добро разпределение на трафика и избягване на задръствания
20.07 | 11:40
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00
-
Северна Македония се оплака от "политическа агресия" от България
Външният министър Тимчо Муцунски обяви, че властите в Скопие няма да позволят идентичността на...
20.07 | 10:40
Най-четени
-
Дневен хороскоп за 20 юли
20.07 | 09:38
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00
-
16 лева за фрапе по морето
20.07 | 10:20