Вучич пристига на официално посещение в София 22.02 | 13:32
В програмата му има срещи с редица български висши държавници

Утре сръбският президент Александър Вучич пристига на официално посещение в София. Той идва по покана на държавния глава Румен Радев. Между темите на визитата ще бъдат европейската интеграция на Сърбия, перспективите пред региона на Западните Балкани в контекста на Българското председателство на Съвета на ЕС, двустранните отношения между България и Сърбия и по-специално свързаността по общата ни граница.
От 10:00 часа на площад "Св. Александър Невски" ще се състои церемония по официалното посрещане на държавния глава на Сърбия. Александър Вучич ще положи венец пред Паметника на Незнайния воин.
Двамата държавни глави ще проведат среща "на четири очи" на "Дондуков" 2 от 10:20 часа, след което ще се проведат пленарните разговори на официалните делегации на България и Сърбия.
В 11:35 часа в Гербовата зала на "Дондуков" 2 в присъствието на президентите Румен Радев и Александър Вучич ще бъдат подписани документи за двустранно сътрудничество в областта на труда и социалната политика. В 11:40 ще двамата президенти ще дадат съвместна пресконференция.
В рамките на посещението си сръбският президент Александър Вучич ще разговаря с председателя на Народното събрание Цвета Караянчева и със заместник-министър председателя по правосъдната реформа и министър на външните работи Екатерина Захариева.
Водещи
-
Премахват незаконните каравани и бунгала край язовир Огоста
Хората там обаче са категорични, че не само, че не вредят, а се грижат за природата наоколо
15.06 | 10:58
-
Църквата отбелязва Петрови заговезни
Празникът е известен още като Вси Светии или Апостолски заговезни
15.06 | 10:40
-
Тръгнаха сезонните влакове от София до Бургас и Варна
Ето колко струват билетите и какво е разписанието им
15.06 | 10:00
Най-четени
-
Тръгнаха сезонните влакове от София до Бургас и Варна
Ето колко струват билетите и какво е разписанието им
15.06 | 10:00