Във ВСС обсъждат дали съдия Андон Миталов да бъде уволнен 11.02 | 11:00
Искането за това бе отправено от правосъдния министър Данаил Кирилов
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет обсъжда искането на правосъдния министър Данаил Кирилов съдията от Специализирания накателен съд Андон Миталов да бъде уволнен дисциплинарно заради уронване престижа на съдебната власт. Искането си Кирилов мотивира с допуснати от Миталов закононарушения и със забраната, наложена от САЩ.
На влизане за заседанието на Съдийската колегия председателят на Върховния касационен съд Лозан Панов коментира, че преди да се вземе решение за уволнението на Миталов, трябва да бъде изяснено следното:
"Кои са конкретните действия от страна на съдия Миталов, с които е накърнен престижът на съдебната власт и са нарушени неговите служебни задължения; кои конкретни действия, репспективно бездействия, кога са извършени, по кое конкретно дело - всичко онова, което е от значение. Много е важно да се посочат и доказателствата, които са от изключителна важност по преценка на искането на министъра на правосъдието".
Съдебните кадровици дебатират по искането на правосъдния министър на закрито заседание.
Водещи
-
Жълт код за опасно студено време в цялата страна
18.01 | 09:00
-
Божанков: Искаме да бъдем първа политическа сила и да поемем отговорност за управлението на държавата
Според него изборите ще са борба на живот и смърт за статуквото
17.01 | 18:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
Тръмп покани Ердоган сред основателите на Съвета за мир в Газа
Новата структура ще участва във формирането на бъдещото управление и услуги в ивицата Газа
17.01 | 17:20
Най-четени
-
Край на тайната на заплатите от тази година
ЕС въвежда задължителни правила, които целят да превърнат принципа „равно заплащане за равен...
17.01 | 14:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
От 19 януари до 18 юли спират влаковете между метростанциите "Сливница" и "Обеля"
За посочения период метростанция "Сливница" ще бъде крайна за линии № 1 и № 4; станция "Обеля"...
17.01 | 10:20