Възстановено е движението през тунела "Витиня" 09.10 | 08:21
Трима загинаха и 14 бяха ранени при тежката верижна катастрофа

Късно през нощта беше напълно възстановено движението през тунела "Витиня”, предаде БНТ. Вчера по обяд там се сблъскаха около 50 коли в една от най-големите верижни катастрофи у нас. При инцидента загинаха трима души, а 14 са ранени и се лекуват в София.
На някои от тях ще бъдат направени ортопедични операции. Според шофьорите причина за трагедията е хлъзгавата настилка. Пострадали разказаха, че са натискали спирачките, но колата не е спирала, затова са избрали да се блъснат в стената на тунела.
Според МВР несъобразена скорост, съчетана с неспазване на дистанция е основната причина за катастрофата. Продължава работата по изясняването на фактите и обстоятелства, довели до тежкия инцидент. Софийската окръжна прокуратура започна разследване.
Водещи
-
Милен Велчев за еврозоната: Повече инвестиции, по-високи заплати, но и повече инфлация
Изнесените данни за изпълнението на Бюджет 2025 ми звучат песимистично, заяви бившият финансов...
01.07 | 21:00
-
Китай изобрети бойни "комари"
Миниатюрните нано роботи като този са предназначени за шпионски мисии или тактическо...
01.07 | 20:30
Най-четени
-
"Промяната" увисна на ръцете на ДБ
01.07 | 17:00
-
Тошко Йорданов: Опозицията има право да се упражнява с безсмислени вотове на недоверие
Третият вот на недоверие към кабинета "Желязков" е за "провал на правителството по отношение...
01.07 | 17:15
-
От 1 юли влиза в сила увеличението на пенсиите според Швейцарското правило
Всички пенсии се увеличават с 8,6%.
01.07 | 10:14