Възстановиха системата 112 21.08 | 18:52
След няколко дни проблеми със софтуера, спешният телефон вече функционира нормално
Спешният телефон 112 вече работи нормално. Около 16 ч. днес проблемите със системата за спешни повиквания са били отстранени и тя вече функционира с пълния си капацитет от услуги. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.
По рано днес вицепремиерът и министър на вътрешните работи призна, че с телефон 112 има проблем. От няколко дни софтуерът на системата не е работил както би трябвало. В тази връзка от министерството са влезли в контакт с поддържащата фирма, която е трябвало да отстрани проблемите.
Не стана ясно обаче в какво точно са се изразявали те и дали това не е довело до възпрепятстване на работата на служителите на 112 или службите, които системата координира.
Водещи
-
Хороскопът на Павел Глоба за юли: Какво да очаква всяка зодия
Във финансов план звездите препоръчват внимателно планиране на разходите и избягване на...
28.06 | 14:30
-
Борисов: ГЕРБ гради алтернативно правителство, за да имат избор хората
В сегашното правителство има хора, които са били министри и премиери, а те излизат все едно...
28.06 | 14:00
Най-четени
-
Полицията павана много хентанил на АМ “Тракия” до Пловдив
Ударът е реализиран на 26 юни
28.06 | 10:40
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
-
Русия и Украйна си размениха нови въздушни удари
Дронове и артилерия убиха цивилни от двете страни на руско-украинската граница
28.06 | 10:20