ГЕРБ: Позициите на американските сенатори не изразяват позиция на САЩ 05.03 | 18:41
Публикувани са в личните им профили, Радев ги експолатира цинично, казва Георг Георгиев

В нарочен брифинг заместник-външният министър Георг Георгиев коментира, че позициите на двамата американски сенатори са публикувани на личните им профили и по никакъв начин не изразяват обща позиция на Сената и Конгреса на САЩ.
Според Георгиев държавният глава прави недопустими внушения.
"Истинските контакти между България и САЩ не се съдържат в една набързо писана на коляно позиция, от която можем да твърдим, или по-скоро да зададем въпроса, дали пък не лъха на лобизъм", каза той, цитиран от БНР.
И продължи:
"Стратегическият диалог, основният приоритет, които поставихме в нашите двустранни взаимоотношения - в енергетика, в икономика, във върховенство на правото, в отбрана - това е същностната, ценностната диалогичност, която съществува между България и САЩ".
"Това, което днес се опита и президентът Радев да експлоатира, за да се унижи държавата за пореден път, е изключително цинично".
Водещи
-
Европа трябва значително да увеличи своята отбранителна готовност и военни способности
Това заяви министърът на външните работи Георг Георгиев на среща с върховния комисар по...
14.06 | 14:00
-
Ще се видят ли Тръмп и Зеленски на срещата на върха на НАТО?
Организаторите внимателно планират протокола, според The Telegraph
14.06 | 13:40
-
Как доматите от 1,30 лв. стават 4 лв. от градината до магазина
Зеленчукопроизводители настояват на пазара да няма вносните стоки в периода, когато има свежа...
14.06 | 13:20
Най-четени
-
Иран и Израел си размениха нови въздушни удари
14.06 | 10:00