ГЕРБ пита СГП: Дали Станишев не си е купил лидерството в ПЕС? 09.05 | 18:23
Хората на Борисов го обвиниха в харч на пари за личните документи
ГЕРБ внася в Софийската градска прокуратура сигнал относно обявяването на поръчката и избора на фирма-изпълнител за подмяната на българските документи за самоличност, съобщиха от пресцентъра на партията.
Целта на сигналa е прокуратурата да установи и да информира българските граждани дали бившият премиер Сергей Станишев си е купил срещу 116 милиона евро поста "председател на ПЕС" с пари на българските данъкоплатци.
В изпратения до прокуратурата сигнал, от ГЕРБ настояват в законоустановения срок да бъде извършена проверка на данните от журналистически разследвания.
Според тях по времето на правителството на Тройната коалиция експремиерът Сергей Станишев, негови съветници и висши чиновници от МВР са манипулирали процедурата за избора на фирма, която да подмени българските документи за самоличност и значително са завишили цената на поръчката от 16 на 116 милиона евро.
В сигнала до прокуратурата от ГЕРБ са предоставили публична информация, която е публикувана в няколко интернет издания.
От партията очакват българската прокуратура да провери и изнесените данни, които правят връзка между спечелването на поръчката за подмяна на документите за самоличност от дъщерната фирма на "Сименс" –Австрия – "Сименс" – България, съпругата на тогавашния зам.-председател на Групата на ПЕС в Европарламента Ханес Свобода, която представлява фирмата-победител и избирането на Сергей Станишев за председател на ПЕС, по предложение на самия Ханес Свобода.
Водещи
-
Макрон се среща със Зеленски, Стармър и Мерц в Лондон
Там ще обсъдят ситуацията в Украйна и текущите мирни преговори с посредничеството на САЩ
06.12 | 18:32
-
Арман Бабикян: Възможни са разговори между Радев и Пеевски, които не виждаме
"За растежа на Пеевски е нужен брилянтен представител на изтока и лявото като Радев", смята...
06.12 | 17:40
-
Боршош: Планинският туризъм е с ниско ниво на достъпност
Министърът на туризма коментира, че 2026 година трябва да е преломна за българския планински...
06.12 | 17:20
-
Никола Цолов с първи подиум във Формула 2
06.12 | 16:59
Най-четени
-
Мирослав е големият победител в "Игри на волята"
Той получи и голямата награда от 100 000 лева
06.12 | 11:20
-
Любен Дилов-син: Политически е изгодно да подадем оставка, но държавата има нужда от бюджет
Новата финансова рамка ще се хареса, смята той
06.12 | 13:00
-
Свлачище блокира движението по пътя Асеновград - Смолян
В град Пловдив са наводнени кръстовища
06.12 | 12:40
-
Екипажът на блокирания край Ахтопол „Кайрос“ има храна и вода за 3 дни
На борда на „Кайрос“ има 10 души екипаж
06.12 | 16:40