Галиче на протест срещу Ценко Чоков 11.01 | 09:32
Причина за това е мярката за неотклонение на бившия кмет
Село Галиче пак излезе на протест заради скандалния кмет Ценко Чоков. Причина за недоволството на местните жители е фактът, че той и синът му Мартин бяха освободени под домашен арест заради влошено здраве. Хората твърдят, че се страхуват от бившия кмет. Затова според тях селото било много по-спокойно, докато Чоков бил в ареста.
Местните не вярват, че Чоков е болен. В същото време обаче съпругата на кмета - Цветелина Нелова, твърди, че в недоволството се включват само няколко човека. Според нея "недоволството е едно и също от едни и същи хора", които месеци наред им хвърляли различни обвинения.
По думите ѝ в материалите по делото пише "доста странни неща, неща от "Алиса в страната на чудесата". Повечето жалби са от едно лице – Веселин Тушинов, и са като сценарий на филм на ужасите. Според нея селото не се страхува от съпруга ѝ и никога не се е страхувало.
"Освен 7 – 8 души, никой друг не е дал индикации, че се страхува от него. Напротив, срещат ме, питат ме как е и кога ще се върне", каза тя пред bTV.
Самият Тушинов каза, че ако Чоков бъде пуснат, повечето жители на Галиче ще се изселят. "В тази държава се извършва геноцид от мутри като Чоков", каза той.
Водещи
-
Вижте шокиращите предсказания на Св. Паисий Светогорец за Апокалипсиса
Днес църквата почита светия отец
12.07 | 18:00
-
Министър Демерджиев трябва да бъде подкрепен дори от политическите си опоненти
Това заяви бившият вътрешен министър Цветан Цветанов
12.07 | 17:40
-
Интензивен трафик на ГКПП „Калотина”: На граничния пункт очакват над 50 000 автомобила за денонощие
От „Гранична полиция” съобщиха, че ще работят на пълни обороти
12.07 | 17:20
-
Зеленски предлага смяна на премиера на Украйна и обяви промени в правителството
По думите на украинския президент предстои съвместно с депутатите да бъдат извършени...
12.07 | 17:00
Най-четени
-
Полина Паунова: "Хвърковатата чета" Пеевски - Атанасова удря всички!
Журналистът посочи, че от справката на ГДБОП за полетите на Пеевски са възникнали повече...
12.07 | 11:00
-
Борисов: Ако кабинетът предложи бюджет с 3% дефицит, няма да го атакуваме, сега ще се похарчат милиарди
Според лидера на водещата опозиционна партия другата възможност е реакторите да бъдат...
12.07 | 16:25
-
Детските градини със система за наблюдение и оценка на качеството
Министерството на образованието ще я прилага пилотно в 22 градини от 4 общини
12.07 | 10:40
-
Стивън Сегал: Третата световна война наближава
Можем да се окажем в ситуация, в която нещата ще стоят по-зле от всякога, смята американският...
12.07 | 15:00