Главчев коментира резултатите от изборите в Република Северна Македония 09.05 | 12:59
Той каза, че подготовката за изборите се движи в график
Служебният министър председател Димитър Главчев коментира резултатите от изборите в Република Северна Македония. "Ние повече отстъпки няма накъде да правим, позицията, която имаме е общоевропейска позиция, на нашите приятели от РСМ им е ясно, че ако не спазят изискванията за членство в ЕС, няма как да се получи", каза премиерът.
"Да видим какво правителство ще се формира, надявам се РСМ да продължи европейската си перспектива", добави той.
А по повод предстоящите избори у нас Главчев призова да бъде честна и прозрачна предизборната кампания, да се намали градусът на напрежението. Той направи коментар пред журналисти след церемонията по издигането на знамето на Европейския съюз пред президентската институция по случай Деня на Европа.
"На тези избори от изборните протоколи ще бъдат обработени 3 пъти повече числа, отколкото на предишните избори, а броят в РИК-овете е същият, което ще доведе до закъсняване на официалните резултати, за да няма спекулации, че нещо се прави на тъмно. Няма какво да се направи, определена е числеността на РИК-овете. Нека да се нагнетява напрежението, че се бавят резултатите поради други практики. Каквото зависи от нас ще го направим", допълни премиерът.
Той каза, че подготовката за изборите се движи в график.
Той коментира и срещата му с Радев. "Много неща си говорихме с президента - и за вътре в държавата, и за международното положение", каза Главчев.
Водещи
-
Мирчев: Моделът "Борисов-Пеевски" се опитва да се прегрупира и да запази властта си
В момента се нарушава закона – има главен прокурор, кото е узурпирал поста в нарушение на...
08.01 | 21:00
-
Какво предсказаха „Семейство Симпсън“ за 2026 г.
Оракулът на поп културата прогнозира още по-мрачни и тревожни времена
08.01 | 20:45
-
Заради аварии: Столични квартали останаха без парно
Без толо са в столичните квартали „Люлин“ 3, 4, 5 и 6, както и в части от „Дианабад“,...
08.01 | 20:30
-
СЕМ ще разгледа отстраняването на Мария Цънцарова от ефира на bTV
Планирана е и среща с Асоциацията на българските радио и телевизионни оператори (АБРО)
08.01 | 20:15
Най-четени
-
Осъдиха Община Смолян да плати 30 000 лв. на жена, пострадала при падане на заледена улица
Решението не е окончателно и подлежи на обжалване.
08.01 | 12:00
-
На Бабинден: Какви са заплатите на акушерките и медицинските сестри? 3
При пълно работно време заплатата не може да пада под тези прагове. Въпросът е доколко те са...
08.01 | 12:45
-
Зимата се завърна с пълна сила – усложнена обстановка по пътищата в страната ОБЗОР
Какво е състоянието на пътищата в страната и има ли затруднения в движението?
08.01 | 11:15
-
"Гостите не искат да си тръгват" и "В бензина има захар": Из глупостите до 112 в Шумен
Често се получават обаждания от хора с молба на различни адреси да се пратят полицаи „ за...
08.01 | 11:45