Гласят ли Слави Бинев за шеф на спортната комисия в парламента? 09.12 | 10:03
Валери Симеонов заяви, че оставката му вчера е била по съвест

Слави Бинев е подал оставката си по съвест, а не по принуда. Това каза заяви пред БНТ съпредседателят на Патриотичния фронт Валери Симеонов.
Той заяви, че не е имало нито един основателен аргумент от страна на протестиращите срещу назначението на Бинев за председател на комисията по култура и медии и коментира, че освен това самите протестиращи не са представлявали цялата културна общност.
"Все пак да не забравяме – Слави Бинев е бил четири години член на Комисията по култура в Европейския парламент. Значи в Европейския парламент може, но в България изискванията са изключително високи. Бяха употребени там хора и това беше тъжното", допълни Симеонов.
Причина за оставката е, че Патриотичният фронт не желае конфронтация и излишно нагнетяване на напрежението, било то и режисирано.
Симеонов допълни, че до сега не е обсъждано дали Бинев ще се кандидатира за председател на парламентарната комисия по спорта.
Съпредседателят на ПФ отрече да е разговарял по телефона с премиера Бойко Борисов, но заяви, че във всеки един момент Патриотичният фронт може да свали доверието си към правителството.
Водещи
-
Туск: Полша ще сваля всеки обект, който наруши въздушното ѝ пространство
Премиерът подчерта, че при неясни ситуации страната ще действа по-внимателно, за да не се...
22.09 | 17:40
-
Километрична тапа на АМ "Струма" преди Кресна
Шофьори изчакват около 40 минути в двукилометрова колона
22.09 | 17:20
-
България и още шест страни от ЕС ще бъдат част от "стена" срещу дронове
Такава ще бъде изградена в държавите по източните граници на блока
22.09 | 17:00
Най-четени
-
"Топлофикация София" иска по-висока цена на парното с 30%
Няма пари, за да се компенсират жителите на "Дружба" 2, дружеството вече дължи над 2 млрд....
22.09 | 13:00
-
Киселова: Международната обстановка не е спокойна, нормално е да потърсим съюзници
Посланието, което отправи тя, е девизът, изписан върху историческата сграда на Народното...
22.09 | 11:00
-
Проф. Боян Дуранкев: Не е нормална тази България!
Няма да честитя Независимостта, написа икономистът във Фейсбук
22.09 | 10:40
-
"Мяра": При избори днес ГЕРБ-СДС получават 26,9%
Следващите три партии - ПП-ДБ, "Възраждане" и ДПС-НН - се движат в "пакет" под 14 на сто
22.09 | 14:00