Голямото пътуване започва до часове 02.03 | 10:20
Само от София се очаква да тръгнат над 100 000 коли
Първото за 2017 г. голямо пътуване ще започне до часове. Очаква се българите, които ще пътуват до курорти, роднини, приятели или в чужбина за 3 март, да потеглят още този следобед. От утре в България започва първият от така наречените дълги уикенди от Нова година насам и много хора ще тръгнат на път.
Според прогнозите на КАТ повече от 220 000 българи ще поемат в различни посоки. Повечето ще изберат дестинации в България – около 180 000. Около 40 000 пък ще използват серията от почивни дни, за да отидат на почивка в чужбина, предаде Нова телевизия.
Само от София се очаква днес да се изнесат в различни посоки над 100 000 автомобила. Предвид очаквания натоварен трафик по пътищата ще има специална организация на движението и засилено полицейско присъствие. От АПИ вече обявиха, че в пиковите часове днес, утре и в неделя, когато пък се очаква голямото завръщане, ще бъде спирано движението на камиони. По по-натоварените участъци от пътната мрежа пък ще има специална организация на трафика.
За пътуващите с обществения междуградски транспорт пък са предвидени допълнителни места. Хората ще могат да разчитат на повече автобуси и влакове . От БДЖ са предвидили 13 500 допълнителни места в композициите по основните направления.
Водещи
-
Румен Радев: България даде своя принос за формирането на европейската външна политика
Премиерът подчерта, че във връзка с 21-вия санкционен пакет на Европейския съюз срещу Русия,...
15.07 | 14:29
-
САЩ отмениха таксата за преминаване през Ормуз
15.07 | 14:20
-
Нова акция на ГДБОП в структури на ВиК-Бургас
15.07 | 14:10
-
Шишков за бетонните мантинели: Решенията трябва да са експертни, а не политически
Регионалният министър разпореди анализ на действащите стандарти и разкритикува призивите за...
15.07 | 14:00
Най-четени
-
Блъснаха дете на пешеходна пътека край Созопол, шофьорката си тръгнала
Момиченцето е с повърхностни наранявания. Прегледано е в болница и е освободено за домашно...
15.07 | 10:15
-
Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза в сряда по обяд срещу португалеца Нуно Боржеш
Григор Димитров в Бостад: Дата, начален час и ТВ за втория мач срещу Нуно Боржеш
15.07 | 11:45
-
Защо египетският лешояд е пред пълно изчезване?
Биологичното разнообразие в страната е изправено пред безпрецедентна криза
15.07 | 12:30
-
Първата работа е най-трудна: как държавата помага на младите
Младите хора във фокуса на света
15.07 | 09:59