Готвят закон за задълженията на държавата към българите зад граница 02.11 | 16:54
Нов сайт информира за порядките в чуждите страни
Министерството на външните работи (МВнР) готви нов закон за ангажиментите, които българската държава има към българите зад граница, каза Николай Младенов, цитиран от агенция "Фокус".
Външният министър допълни, че в неделя ще заработи нова интернет страница на министерството, в която всеки може да се информира за страната, в която пътува, за да се избегнат нежелани ситуации от незнание.
По повод случая със задържаните българи в Малайзия Младенов посочи, че от министерството са в постоянен контакт с европейската дипломатическа служба. Очаква се да стане ясно дали е допустимо обжалване на присъдата.
По думите на министъра в Малайзия от доста време насам не е изпълнявано смъртно наказание, в страната има започнала и вътрешна дискусия относно това дали трябва да се отмени или не смъртното наказание.
"В случая не става дума и за това дали българите са извършили престъпление и дали трябва държавата да ги защити, ако са престъпници. Тук става въпрос за това, че българската държава трябва да следи и по какъв начин правата на българските граждани са спазени спрямо законодателството в държавата, в която се е случило това", завърши външният министър.
Водещи
-
ДПС - НН свиква контрапротест във вторник
07.12 | 16:40
-
Военен вертолет достави на екипажа на танкера "Кайрос" хранителни провизии и комуникационни средства
Екип на ВМС и ИА „Морска администрация“ направиха и първа бордова проверка на плавателния съ
07.12 | 16:20
-
Делян Добрев: В новия бюджет има всичко, което иска протестът
По думите му напрежението около предстоящия протест в сряда е „напълно необяснимо“, тъй като...
07.12 | 16:00
-
Българската порноактриса №1 е готова да участва в управлението на "Лукойл"
Мога да стана дясна ръка на бившия шеф на сайта за възрастни Бернд Бергмайр, ако той придобие...
07.12 | 15:30
Най-четени
-
Външните министри на България и Украйна са обсъдили двустранното сътрудничество
Андрий Сибиха и Георг Георгиев са провели телефонен разговор
07.12 | 10:20
-
Отлагат евакуационните действия на заседналия "Кайрос" заради лошото време
Предстои да бъдат изяснени причините за навлизането на кораба в териториалните води на България
07.12 | 11:00
-
Наводнения в Бургаско - евакуираха хора, задействаха BG-Alert на няколко места
Има ли бедстващи хора и какви са щетите в региона
07.12 | 10:00
-
Бойко Ноев: Протестите ще продължат!
"За да възтържествува демокрацията в България, много е важно тя да победи на президентските...
07.12 | 13:20