Градушка се изсипа във Врачанско 06.05 | 09:37
Много къщи, дворове и селскостопански гради в с. Камено поле са наводнени
Градушка и силен дъжд се изсипаха във Врачанско. Много къщи, дворове и селскостопански гради в село Камено поле са наводнени. На места е отнесена асфалтовата настилка по улиците.
Сводът на средновековната църква в селото е протекъл в следствие на бурята. Водата е повредила няколко стенописи.
Хората денонощно изпомпват водата от домовете си. Оказва се, че помпената станция на водоснабдяването е развалена и има опасност хората в селото да останат и без питейна вода.
Подобно на много места в страната, коритото на местната река е затлачено от боклуци, дървета и храсти.
Много насаждения са пострадали от градушката, предимно зеленчукови и овощни градини, посеви и фуражни култури.
"В селото едва ли има къща, която да не е пострадала от проливните дъждове и градушката. Във всяка къща всеки се спасява, както може. Включени са помпи, с кофи се излива вода. Дъждът е просто небивал, поне от десет години не сме имали такова наводнение", обясни пред TV7 кметът на селото Цветелина Ботева.
Водещи
-
Лятна ваканционна програма на Министерството на образованието и науката
Над 4 000 безплатни занимания за деца и ученици са включени в нея
05.07 | 18:00
-
Никола Цолов с двойна победа на "Силвърстоун"
След като вчера беше най-бърз в спринта на легендарната писта, днес българинът доминира с...
05.07 | 17:40
-
Моторист загина на място при катастрофа край Плевен
Временно е ограничено движението по пътя в района на село Гривица
05.07 | 17:20
-
Вдигат доходния праг за получаване на детски надбавки
Промените са от 1 август и ще обхванат около 440 000 деца
05.07 | 17:00
Най-четени
-
Путин и Тръмп проведоха близо 90-минутен телефонен разговор
Президентът на САЩ е предложил на руския държавен глава съдействие за намиране на решение на...
05.07 | 13:00
-
Колко излиза един плажен ден на родното Черноморие?
05.07 | 13:20
-
Теменужка Петкова: Внесеният от Радев бюджет нарушава закона
Той може да бъде атакуван в Конституционния съд, добави тя
05.07 | 16:40