ДПС няма да подкрепи ГЕРБ за нова конституция и ВНС 21.08 | 17:45
Един от аргументите е, че според партията на Ахмед Доган, така предложеният от Бойко Борисов и ГЕРБ проект не съдържа изменения на принципите и философията на основния закон на държавата
ДПС най-вероятно няма да подкрепи предложението за нова конституция и свикване на Велико народно събрание за приемането й, съобщи "Стандарт", цитирайки свои източници.
Един от аргументите е, че според партията на Ахмед Доган, така предложеният от Бойко Борисов и ГЕРБ проект не съдържа изменения на принципите и философията на основния закон на държавата.
Преди седмица лидерът на Движението Мустафа Карадайъ припомни словото на почетния председател от декември 2019 година, в което се подчертава необходимостта от рестарт на политическия и демократичния модел. Това обаче може да се случи единствено при зрялост на политическия елит и на гражданското общество. Доган обвърза рестарта и с моралния императив, който предполага както защита на ценностите, така и поставянето на нови национални цели и задачи.
Водещи
-
Лили Иванова събира колеги и публика в подкрепа на благородна кауза
Обявен е и кастинг за главната роля във филма "Лили - Любовта е живот"
21.12 | 15:30
-
Ванга ми е втора братовчедка, похвали се Филип Киркоров
Пророчицата спасила певеца от смърт
21.12 | 15:00
-
Георг Георгиев за починалия в САЩ българин: Имам увереност в действията на американските власти
Доколкото ми е известно той е имал и други задържания в такива центрове за нелегални мигранти,...
21.12 | 14:00
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45