Далаверите на „Борисов 2“ излизат наяве до две седмици 30.01 | 11:05
Такъв е срокът за пълна проверка на последното правителство
Както даде заявка още при приемането на властта, служебният премиер Огнян Герджиков няма да остави кабинетът "Борисов 2" без щателна проверка. Срокът, в който тя трябва да бъде извършена, е две седмици, разпореди Герджиков на своите министри.
"Не сме като редовен кабинет с хоризонт 4 години, нашето е бягане на 100 м. Това значи, че стартът е изключителен важен, всяка десета от секундата може да е фатална. Затова искам да ви призова всички да бъде максимално мобилизирани и организирани. Разчитам, че работата ви ще внушава стабилност и спокойствие в обществото. Нека това, което редица анализатори и политици подчертаха - експертността и професионализма, да го защитим.
Обещахме в предходните дни да разкрием лошите практики и злоупотреби. Искам да ви помоля в рамките на двуседмичен срок, не повече, да ми представите аналитичните ви доклади за състоянието в поверените ви министерства", каза Герджиков.
Това се случи по време на първото извънредно заседание на служебния кабинет. Освен анализ на ситуацията в различните ведомства обаче, министрите ще трябва да дадат и предложения за разрешаване на проблемите.
"Няма да казвам като Чърчил, че ни чакат кръв, пот и сълзи, но ни чака много сериозна работа", каза още Герджиков.
Особено внимание ще бъде обърнато на обществените поръчки, най-вече на тези, които са финансирани с пари от Европейския съюз. Това не означава спирането на всички, а само на тези, при които има някакви нередности.
Друга важна задача на кабинета е подготовката на страната ни за председателството на ЕС от януари 2018 г. Затова Герджиков поиска до 10 февруари да му бъде докладвано какво е свършено по този въпрос.
Водещи
-
Желязков поздрави Николай Младенов за избирането му за върховен представител за Газа
Двамата разговаряха в Давос преди учредяването на Съвета за мир
22.01 | 14:45
-
ЕЦБ оценява банките в еврозоната в нови стрес тестове
Единният надзорен механизъм на Европейската централна банка (ЕЦБ) планира през 2026 г....
22.01 | 14:30
-
"Стани богат" вдигна голямата награда двойно - на 100 000 евро в новия сезон
На стола на богатството отново ще застане емблематичният водещ Ники Кънчев
22.01 | 14:20
Най-четени
-
Нейнски: Никой не допуска, че Тръмп е поканил Радев в лично качество в Съвета за мир
Тя беше категорична, че България вече е в „клуба на богатите държави“ и трябва да има...
22.01 | 09:59
-
Радев: Благодаря на всички, подкрепили усилията ни да защитаваме държавността
Съдът насрочи за петък заседание по този въпрос, като очакванията са и окончателното решение...
22.01 | 09:45
-
Протест пред ВСС срещу Борислав Сарафов
Днес в сградата се провежда първото задание на Съвета за тази година.
22.01 | 10:45
-
Между 3 и 18% от децата у нас са без задължителни ваксини
Дори при поява на единични случаи сред неваксинирани лица, заболяването не би могло да се...
22.01 | 10:59