Две села искат да се отделят от общината си 14.09 | 12:52
Хората от Ветрен дол и Варвара са готови да напуснат община Септември

Две села искат да се отделят от общината си. Хората от Ветрен дол и Варвара са готови да напуснат община Септември и да се присъединят към съседната – Пазарджик, съобщава Нова телевизия.
"Основно се насочват средствата по други села, които са западащи, замиращи", твърди кметът на Ветрен Дол Димитър Христосков. Жителите пък допълват, че основен проблем е сметосъбирането.
"300 къщи са без кошове и вместо 4 курса са 3 курса, на това ръчното товарене го правят на 1 курс", разказва жител на селото.
Причината за положението е, че общинският съвет е гласувал да се намали бюджета за сметосъбиране, макар че кметовете били против. Пари недостигат и за читалищата и салоните.
"Нашите села са големи. 90% си плащат данъците. Ако може да се отделим – ще го направим", разказва един от живущите в село Ветрен дол, друг пък допълва, че ако може по тоя начин селото да привлече някой проекти и инвестиции, защото да не стане.
Все още няма официално заявление за отделяне от община Септември, но хората са категорични, че е дошло време за дебат за съдбата на малките населени места в страната и тяхната издръжка.
Водещи
-
Извънредно! Потопът в "Елените" е отнел още един живот
Жертвите на адското наводненеие вече са четири
04.10 | 19:57
-
Разчистването във в.с. „Елените“ е в пълен ход
Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по...
04.10 | 18:00
-
US политик: Извънземните имат 5-6 подводни НЛО бази в дълбините край Бахамите
Тим Бърчет смята, че може да са там отдавна
04.10 | 17:40
-
Подобрява се обстановката в Монтанско, „Петрохан” е отворен за движение
Няма населени места без ток, а пътищата се почистват от паднали дървета и клони
04.10 | 17:20
Най-четени
-
Оглеждат състоянието на сградите в Елените и дали те са безопасни за обитаване
Областният кризисен щаб призовава гражданите да се въздържат от пътуване към засегнатия район
04.10 | 12:00
-
Елена Йончева: Преходната администрация в Газа трябва да е под егидата на ЕС или ООН
Нашите власти правят всичко възможно да върнат у нас българина, задържан с флотилията за Газа
04.10 | 11:20