Две фирми подадоха оферти за медицински хеликоптери на лизинг 05.05 | 15:00
Надяваме се оценката да приключи бързо и още юли България да има два хеликоптера с готови екипажи, каза служебният министър на транспорта Христо Алексиев
Две фирми са подали оферти за участие в процедурата за оперативен лизинг на два хеликоптера с цялото медицинско оборудване към тях и лицензирани пилоти. Това каза служебният министър на транспорта Христо Алексиев в отговор на въпрос на депутата от ПП-ДБ Настимир Ананиев. Крайният срок за подаване на оферти изтече вчера:
"Има две подадени оферти, наистина на доста сериозни и реномирани HEMS оператори. Надяваме се оценката да приключи бързо и още юли България да има два хеликоптера с готови екипажи. Работи се и по медицинската екипажи, работи се и по оперативните бази, където трябва да домуват хеликоптерите, работи се и по площадките към самите болници, които са определени че могат да се ползват от тази услуга и да участва системата HEMS".
Спешната медицинска помощ е приоритет и за държавата, и за служебното правителство, увери Алексиев.
Водещи
-
Любослав Костов: 5% увеличение на заплатите не стига до никъде
Цената на липсата на бюджет
16.01 | 17:59
-
Венера преминава във Водолей, където ще остане до 10 февруари
От прагматичния и амбициозен Козирог, където Венера е търсила стабилност и статус, сега тя...
16.01 | 17:40
-
Магнитни бури през уикенда. А след това и на тези дати
Причината за явлението са потоци заредени частици от слънчевия вятър след изригвания през...
16.01 | 17:20
Най-четени
-
10-годишният Симеон спечели приза "Читател на годината", балансирайки между традиционните романи и интерактивните технологии
Внос на навици от Англия
16.01 | 11:15
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов продължава със срещите из страната с представители на ГЕРБ
Днес Борисов е на среща с кметове и членове на партията във Велико Търново, където е и...
16.01 | 15:45
-
Загиналите жени при пожара в ж.к. „Свобода“ в София са се задушили, тъй като са се евакуирали сами
По думите му проблемът не е бил в електрическата мрежа на блока, а в зарядно устройство,...
16.01 | 13:30
-
Пожар в столичния квартал „Свобода“ взе три жертви
Огънят е избухнал към 3:00 ч. в петък сутринта
16.01 | 11:01