Делчев: Извън РБ дясно няма 17.07 | 15:20
Българската държава има нужда от политици, които да защитават национална кауза, не от такива, които говорят за интелектуалното си превъзходство над останалите
В сложната международна обстановка основна задача на бъдещия президент е да обедини народа зад национална кауза. Като главнокомандващ на армията президентът ще трябва да бъде гарант на сигурността.
Това каза пред БНР Димитър Делчев, секретар на Парламентарната група на Реформаторския блок и председател на Предизборния щаб на "Движение България на гражданите" от РБ.
Според думите му РБ ще търси именно обединителна фигура за президент. Българската държава има нужда от политици, които умеят да формират и да защитават национална кауза, не от такива, които говорят за интелектуалното си превъзходство над останалите, добави той.
Правителството продължава работата си по реформите, а РБ е двигателят, който засилва темпото им в ключови сектори. Нашите министри доказаха, че няма да спрат да отстояват програмата на РБ и да работят за постигане на резултати – както министър Кунева за увеличаване на парите за образование, така и министър Ненчев за неотстъпление от евроатлантическата ориентация, каза Делчев. Реформата в образованието в последните месеци върви със засилени темпове, обръща се внимание на професионалното образование, приехме антикорупционния закон, разглеждаме Закона за съдебната власт, който ще засили съдийското самоуправление, даде пример за част от реформите, които са в ход, Делчев.
Според думите му антикорупционният закон трябва да бъде приет окончателно на второ четене най-късно до края на септември и в бюджета за 2017 година да бъдат заложени средства за новия орган за борба с корупцията.
Опитите да се представи всичко в лоша светлина е запазена марка на БСП, откакто ДСБ го правят, ми прилича на отчаян опит за връщането им във властта, коментира Делчев. Всички тези приказки не помагат на бъдещата кампания на РБ, заяви той.
Попитан за новия десен проект Делчев бе категоричен, че извън РБ дясно няма. Докато десните сме обединени в РБ и продължаваме да изпълняваме поетите пред избирателите ангажименти, всякакви опити за подмяна на дясното ще бъдат обречени на неуспех, допълни той.
Относно ситуацията в Турция депутатът коментира, че трябва да бъде гарантирана сигурността на гражданите и демократичността в държавата. Ситуацията в Турция касае България и стимулирайки спазването на демократичните ценности, трябва да сме сигурни, че Турция ще остане преграда за нелегалната миграция и ислямизацията.
Водещи
-
Великобритания ще забрани социалните мрежи за деца под 16 г.
Промените ще върнат детството на децата, каза британският премиер Киър Стармър
15.06 | 17:45
-
Общо осем души от т.нар. група на „Калашниците“ вече са привлечени като обвиняеми 2
По думите ѝ срещу членове на същата група се водят и други разследвания
15.06 | 17:30
-
Асен Василев контрира Радев за бюджета: Хазната не е празна
Василев посочи, че кабинетът „Желязков“ е спрял да прилага регламента, и изрази надежда...
15.06 | 17:15
-
Неизвестно лице запали автомобили на българското посолство в центъра на Скопие
Властите не съобщават допълнителни подробности към момента
15.06 | 16:59
Най-четени
-
Андрей Велчев: Хлябът на много места от 2,80 лева стана 2,80 евро
В предложените нормативни промени не е намерено място за по-строги санкции срещу масовите...
15.06 | 12:30
-
Паве от паркинг се заби в кола в София: Шофьорът с щети за стотици евро, ще търси правата си в съда
По думите на Мирчев дупките и неравностите по паркинга съществуват от поне седем-осем месеца и...
15.06 | 11:45
-
Масови грешки с климатика в колата, които неусетно източват резервоара ви през лятото
Настройване на прекалено ниски градуси
15.06 | 15:00
-
Актрисата Ан Шедийн, известна с ролята си на Кейт Танер в американския телевизионен сериал "Алф“, е починала
Тя оставя след себе си една дъщеря
15.06 | 11:30