Депутатите решават съдбата на митница Свиленград 30.12 | 10:30
На днешното си заседание кабинетът ще приеме и план за изпълнението на Стратегията за демографското развитие на страната до 2030 година

На последното си заседание за 2015 година правителството ще разгледа предложението на финансовия министър Владислав Горанов за закриване на митница Свиленград.
До идеята за закриването на митницата се стигна преди две седмици, когато бяха задържани 33 митничари заради корупция. Общинските съветници в Свиленград веднага приеха декларация срещу закриването, а хора заплашиха с протести и блокади, ако се стигне до закриването на митницата.
"Против сме закриването на управлението. Обосновката на правителството да направи това не издържа, корупционните практики са създадени и поддържани от всички правителства, управлявали България последните 25 години”, заяви председателят на общинския съвет Никола Динков.
По думите му митницата е един от най-големите работодатели в района и със закриването ѝ много хора ще останат без работа.
"С това, че управлението се премества в Пловдив и Бургас няма да спрат корупционните практики”, смята Никола Динков.
На днешното си заседание кабинетът ще приеме и план за изпълнението на Стратегията за демографското развитие на страната до 2030 година. В нея е заложено насърчаване на раждаемостта като се подпомагат семействата с деца. Например - еднократна парична помощ за бременност и раждане на дете.
Другият важен документ е стратегията за противодействие на радикализацията и тероризма. Сред основните цели е да се подобри организацията и дейността на спецструктурите ни. Една от идеите - да се оцени актуалното състояние на ефективността на охраната на поделенията в Българската армия.
Водещи
-
Пореден горещ августовски ден
Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за София - около 30°
16.08 | 09:01
-
Няма споразумение за Украйна от срещата Тръмп - Путин (ОБЗОР)
Разговорът във формат „трима на трима“ продължи под три часа
16.08 | 08:51
-
Прокуратурата повдигна обвинение на 18-годишния младеж, блъснал петима в Слънчев бряг
Инцидентът се случи на 14 август около 14:00 часа на алея между хотелите "Олимп" и "Мелия" в...
15.08 | 18:00
-
През нощта облачността ще намалява и над по-голямата част от страната ще е предимно ясно
Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за София - около 30°.
15.08 | 17:40
Най-четени
-
Средната месечна заплата в България продължава да расте
Къде са най-високите и най-ниските възнаграждения
15.08 | 10:45
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
Мартин Елвиса помага в търсенето на новия "Ерген" на България
Кастингът отдавна е отворен и вече има доста мераклии, които искат да влязат в ролята.
15.08 | 14:00
-
Шофьорът, врязъл се в автобус в София, бил глобен часове преди катастрофата
Припомняме, тежката катастрофа стана рано тази сутрин в София, на кръстовището на столичните...
15.08 | 14:30