Десислава Танева: 1 млрд. евро по ПРСР са за модернизация на фермите 19.03 | 14:44
Учим се от Израел на иновативно земеделие

Над 2 млрд. евро са средствата по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР) за модернизация на земеделските стопанства и за развитието на селските райони у нас до 2020 г. Това съобщи министърът на земеделието и храните Десислава Танева. Тя присъства на семинар "Иновации и земеделие в Израел" в Пловдив.
Танева подчерта необходимостта от това научните среди да работят в подкрепа на българските производители, за да си бъдат максимално полезни. И даде Израел за пример в прилагането на иновативния подход в земеделието.
Според нея България трябва да се възползва от израелския опит, защото има възможности за конкурентноспособно земеделие. До 2020 г. по новата ПРСР са предвидени над 1 млрд. евро за инвестиции в частния земеделски сектор - за подобряване на земеделските стопанства. В началото на април ще стартира първата инвестиционна марка - 4.1 "Инвестиции в земеделски стопанства".
Министърът се обърна и към студентите, като им каза, че те са тези които трябва да поставят основите на новаторските подходи в българското селско стопанство, с което да бъдат успешни и на световните пазари. "Това е отрасъл, който е традиционен за страната и е стратегически за икономиката", подчерта Десислава Танева.
Водещи
-
Непотвърдено: Разчлененото тяло, открито в Кула, е на 20-годишния Мариян Пасков
Той е бил убит по особено мъчителен начин, коментират в социалните мрежи
09.03 | 18:00
-
Учени откриха трето състояние - между живота и смъртта
За някои клетки смъртта не е краят
09.03 | 17:40
-
Ватиканът: Състоянието на папа Франциск е стабилно
Светият отец се лекува от двустранна бронхопневмония
09.03 | 17:20
-
Откриха разчленен труп край гр. Кула
В града веднага се заговори, че това е изчезналият миналата неделя 20-годишен Мариян Пасков
09.03 | 13:55
Най-четени
-
Непотвърдено: Разчлененото тяло, открито в Кула, е на 20-годишния Мариян Пасков
Той е бил убит по особено мъчителен начин, коментират в социалните мрежи
09.03 | 18:00
-
Пеканов: Борисов и Желязков да поемат ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана
Той припомни, че БСП са против либерализацията на пазара на ток: "трудно ми се струва да се...
09.03 | 16:40
-
Откриха разчленен труп край гр. Кула
В града веднага се заговори, че това е изчезналият миналата неделя 20-годишен Мариян Пасков
09.03 | 13:55