Децата в Русе вече имат място и за тренировка, и за вдъхновение 13.10 | 15:27
Премиерът откри ремонтирана писта и зала "Филхармония"

Знаково е, че в един ден се открива и сградата на зала "Филхармония" - Дома на културата, и лекоатлетическата писта на Градския стадион - да има децата къде да тренират и след това къде да се вдъхновяват. Това каза в Русе премиерът Бойко Борисов, цитиран от БТА.
850 000 лева е осигурило спортното министерство за реновиране на пистата. Целият проект, в който влиза и оборудването, е на стойност 1 274 190 лв. и е съфинансиран от общината, съобщават от МФВС. "Направихме лекоатлетическа писта, за да тренират стотици деца на нея. До там, че Христо Марков, нашата легенда в леката атлетика, да се разплаче при вида на тази писта”, похвали се Борисов.
Заедно с министър Вежди Рашидов той откри и модернизираната зала "Филхармония". Проектът е на Министерство на културата и се осъществява по оперативна програма "Регионално развитие" на стойност 853 836 лв. Директорът на Русенската опера Найден Тодоров каза, че в рамките на една година за сградите на културата в Русе е било направено повече, отколкото за последните 50 години.
По-късно премиерът заедно с министъра на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова и на културата Вежди Рашидов инспектираха приключилата реставрация на крепостта "Сексагинта Приста". Проектът е реализиран по оперативна програма "Регионално развитие", като безвъзмездната финансова помощ възлиза на 1 293 601 лв. В крепостта е експониран петметров кораб "Пристис" - реплика на истинските римски плавателни съдове, чиято дължина е достигала 10-12 м. Изградена е и наблюдателна кула на три етажа с асансьор и панорамна площадка, от която се вижда река Дунав и крепостта.
Водещи
-
Еилиь Милчева: Вървим към предсрочни избори през есента
"Петков не би подал оставка, ако няма корупционен скандал с кадри на ПП", смята тя
25.06 | 21:00
-
Жегата препълни спешните отделения
Лекари алармират за ръст на припаднали и дехидратирани пациенти
25.06 | 20:45
-
Политолог за оставката на Кирил Петков: Заблуждаващ и некоректен ход!
Румяна Коларова обясни, че от гледна точка на политологичната наука корупционните механизми не...
25.06 | 20:30
-
Галин Дурев: Този парламент не удовлетворява исканията на българските граждани
Според депутата от КП „БСП-Обединена левица“ скандалите, случили се днес в „Продължаваме...
25.06 | 20:15
Най-четени
-
Кирил Петков подава оставка като съпредседател на ПП и депутат
Това обяви лично той (ВИДЕО)
25.06 | 14:06
-
Сергей Станишев: След 18 години в ЕС много българи вече са видели и меда, и жилото
Той коментира още, че страховете винаги са мощен инструмент за въздействие и за печелене също...
25.06 | 10:45
-
АПИ троши над 18 милиона лева за камери, които дублират тол системата 4
Умишлено несертифициране
25.06 | 10:14
-
Иран напуска Международната агенция за атомна енергия
Той обяви, че „Агенцията за атомна енергия на Иран ще преустанови сътрудничеството си с МААЕ,...
25.06 | 12:45