Джип с 18 нелегални мигранти се обърна край Елхово 01.12 | 13:15
Бременна жена и момченце са ранени, но животът им е вън от опасност

ип с 18 нелегални мигранти катастрофира след гонка с полицията на пътя между Елхово и Бургас снощи, съобщи bTV, като се позова на информация на "Гранична полиция".
Около 19.30 часа в сряда патрул на "Гранична полиция" засича на пътя край Болярово джип, който е потенциално рисков. Последва преследване, при което колата се обръща в канавка. В него са пътували 18 чужди граждани, а шофьорът е грузинец. Всички са задържани и са отведени в разпределителния център за бежанци в Елхово.
30-годишна бременна жена от Ирак и 10-годишно момченце от Сирия обаче са пострадали и са транспортирани в Областната болница в Ямбол. Те са настанени в отделението по хирургия, като опасност за живота им няма.
Лекарите са били изключително трогнати от детето, което е било изплашено и гладно и дори са отишли да му купят храна.
"Два екипа от ЦСМП са изпратени и след около половин час по-късно пострадалите са транспортирани в спешно отделение на болницата. След проведени диагностини пригледи са настанени в хирургично отделение на нашата болница с мозъчно сътресение. Жената е бременна в 4-5 месец, състоянието и на двамата е стабилно. Към момента няма опасност за живота им, те са с мозъчно сътресение", обясни заместник-директорът на МБАЛ-Ямбол д-р Валентин Вълчев.
Водещи
-
Иде нов дълъг уикенд: Как да го "разтегнете" до 9 дни?
Месец май е пълен с почивни и неучебни дни
11.05 | 18:00
-
През август започва ремонтът на отсечката, на която загина Сияна
Магистрала "Хемус" ще бъде завършена до края на 2029 г., обеща министър Иванов
11.05 | 17:40
-
За 15 години цените на лекарствата са скочили 10 пъти
28 пъти са нараснали злоупотребите в здравната сфера
11.05 | 17:20
-
Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна
Това е заявил рдоган в телефонни разговори с Путин и Макрон
11.05 | 17:00
Най-четени
-
Честваме Светите равноапостоли и просветители Кирил и Методий
Вижте кой има Имен ден днес
11.05 | 08:37
-
Божидар Божанов: Още следващата седмица можем да отхвърлим референдума в пленарна зала
Според съпредседателя на ДБ това е "една от многото заблуди, които е направил президентът",...
11.05 | 14:00
-
Георги Харизанов: Референдум сега е като да питаме "за" или "против" Аспарух да пресече Дунава
"Голямата цел и идея е в един момент Румен Радев да се позиционира като човека на народа",...
11.05 | 13:20
-
Костадинов: Уведомихме нашите т. нар. партньори, че управляващите фалшифицират инфлацията
Трябва да има референдум и затова се радваме, че президентът се вслуша в призивите на...
11.05 | 16:20