До дни изписват пребития във Войводиново командос 12.01 | 12:19
В селото ще продължат мирните протести, продължава и събарянето на незаконните постройки в ромската махала, каза кметът

Пребитият във Войводиново ефрейтор Валентин Димов е в добро състояние вече и ще бъде изписан до два-три дни. Това съобщи в предаването "Тази събота" на bTV неговият командир бригаден ген. Явор Матеев.
По думите му ефрейтор Димов има силен дух и силно тяло, и се възстановява бързо. Скоро ще се върне и в бойния строй.
Военният от Специалните части беше пребит на 6 януари – Богоявление, от двама млади роми заради забележка на улицата.
На въпроса как могат двама младежи да пребият военен ген. Матеев отговори, че всеки – и най-подготвеният, може да изпадне в ситуация, в която не може да се защити.
Ефрейтор Димов е участвал в операции и мисии зад граница – парашутист е, а в момента е на длъжност снайперист. До края на месеца ще бъде произведен в младши сержант.
В село Войводиново вчера се проведе най-мащабният протест в негова подкрепа. Събраха се бивши и настоящи офицери, както и много граждани. Имаше очакване за участието на повече колеги на Димов и слухове, че е имало нареждане да не се включат.
Не съм давал устни или писмени забрани на никого за това как да се държи в конкретната ситуация, обяви ген. Матеев.
В селото ще продължат мирните протести, продължава и събарянето на незаконните постройки в ромската махала, каза кметът на Войводиново Димитър Тосев.
Водещи
-
Месечен ведически хороскоп
Вижте какво ви очаква през месец юни, според индийските астролози
25.05 | 11:40
-
Невероятен Новак Джокович го направи! Спечели титла №100
Сърбинът победи Хуберт Хуркач във финала на Откритото първенство на Женева
25.05 | 11:20
-
Абитуриент почина в линейка, след като припадна пред дискотека в Слънчев бряг
Медицински екип опитал да окаже първа помощ, но тийнейджърът издъхнал на път към болница
25.05 | 11:00
Най-четени
-
Църковен празник днес: Неделята на Слепия
На 25 май възпоменаваме и третото намиране честната глава на светия пророк, Предтеча и...
25.05 | 09:45
-
Високите цени тази година по плажовете у нас връщат феномен от соца
На юг порция сафрид 16-17 лв., на север 18-20 лв.
25.05 | 10:00