Добра новина - дъждът спира 02.08 | 18:25
Обстановката в страната след поредните наводнения се нормализира

Нормализира се обстановката след обилните валежи в няколко области в страна, съобщиха от пресцентъра на Министерство на вътрешните работи. В засегнатите от обилни валежи райони вече се пристъпва към възстановителни дейности, свързани с отводняване, почистване и дезинфекция.
Постепенно се нормализира обстановката в най-засегнатите от проливните дъждове населени места във Врачанска област. Продължават действията по отводняване в Бяла Слатина. Два екипа от Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" – Оряхово са на терен в община Мизия, където се извършва отводняване на улици, дворове и избени помещения, залети от водите на река Скът.
Изградени са диги за оттичане на водата към блатото. Към момента не се налага евакуация на населението. Продължава и отводняването в село Баница. Извършва се постоянно наблюдение на нивото на реките и язовирите в областта. Временно затворен за движение е второкласният път II-15. В 15:00 часа бедственото положение в община Етрополе е отменено.
Възстановено е движението по пътищата до етрополските села Рибарица и Ямна. Работата на екипите по разчистване на платната продължава. Остава затворен за движение пътят до село Батулия, община Своге. Там също се извършват дейности по разчистване на пътното платно. 21 са получените сигнали за отводняване след обилните валежи в Монтана.
Петте екипа от пожарникари и спасители, които работят на място, вече са отводнили 16 мазета на различни адреси в областния град. Отводнителни дейности се провеждат също в Брусарци и селата Василовци и Сливовик. Спасителен екип с пет помпи оказва съдействие за сваляне нивото на язовира в село Сливовик. Към 17:00 часа всички сигнали в Плевенска област са отработени. Нормализира се обстановката в село Обнова, община Левски, където нивото на водата спада. Под наблюдение остава река Искър при град Искър, уточниха от ведомството.
Водещи
-
Ваня Григорова: Никой не бива да задължава осигурените лица да вкарват вноските си в частен пенсионен фонд
Според нея трябва да има таван на пенсиите, който може да се увеличи, но не и да се премахне
24.09 | 19:45
-
Делян Пеевски с позиция срещу предложението на кмета на София за поскъпване на синя и зелена зона
Недопустимо е да бърка все по-дълбоко в джоба на хората, обяви лидерът на „ДПС – Ново начало“
24.09 | 19:30
-
Зафиров: За най-спешните дейности по подмяна на ВиК мрежата трябват 3,7 млрд. лв.
Темпото на подмяна на компрометираната ВиК мрежа е незадоволително, заяви вицепремиерът
24.09 | 19:15
-
Георг Георгиев: Разширяването на ЕС е естествен приоритет за всички нас
Министърът на външните работи взе участие в среща с колегите си от Гърция, Румъния и...
24.09 | 19:00
Най-четени
-
Заради ареста на Коцев: Евродепутати поискаха спиране на плащанията по ПВУ за България
Политически контекст и последствия
24.09 | 09:59
-
Левон Хампарцумян: Дългосрочното натрупване на бюджетни дефицити накрая води до катастрофа
„Не може заплатите в бюджетния сектор да бъдат 10% от БВП. Не може пенсиите да са нараснали с...
24.09 | 10:27
-
Забраната за телефони в клас: Всяко училище само ще определя какви ще са правилата
"Мисля, че не се съсредоточават в учението като гледат телефоните и щракат на телефоните",...
24.09 | 11:45
-
Българи масово изкупуват имоти край Кавала
По-младото поколение гърци обаче има по-прагматичен подход към ситуацията – за тях масовото...
24.09 | 10:45