Добрев: България не бива да участва в конфликта между Русия и Украйна 14.05 | 11:39
Никой не търси мирни преговори, не мога да разбера защо светът иска война? Цената в случая ще плати Европа, заяви той
"Аз като ляв човек съм против войната. България не бива да участва в конфликта между Русия и Украйна. Най-интересното е, че никой не търси мирни преговори. Не мога да разбера защо светът иска война. Цената в случая ще плати Европа”. Това заяви Кирил Добрев в студиото на "Събуди се”.
"Ситуацията със Русия у нас има два аспекта. Единият е отношението на управляващите, а другият – отношението на обществото. Не е тайна, че хората в България са русофили, особено по-възрастното поколение. От друга страна е правителството, което като дава интервюта навън се държи като ястреб, а вътре в България понякога дори има обидно отношение, опитвайки се елементарно да обясни неща, които не са истина”, коментира още той.
По думите му до вчера правителството е обяснявало, че цената на газа ще бъде по-ниска, а днес става ясно, че това не е така.
"Имам чувството, че подценяват интелигентността ни. Двата кораба с втечнен газ от САЩ може да са политически, може да струват 0 лв., за да може някои да покажат мускули. Но това, което интересува мен и българския бизнес, е какво се случва със следващите 20 кораба”, посочи той.
Водещи
-
Обратен завой за бюджета и призиви за оставка (ОБЗОР)
„Отчитаме грешката и затова го изтегляме“, каза премиерът
02.12 | 21:00
-
Икономист: Няма проблем България да влезе в еврозоната без приет бюджет
Хубаво е до края на януари да имаме приет такъв, защото и предходният не ограничава...
02.12 | 20:45
-
Теменужка Петкова: Нашият диалог с бизнеса и синдикатите продължава
Ето какви промени искат работодателите в проектобюджета
02.12 | 20:30
-
Иван Демерджиев: Напрежението не е стигнало пика си
Хората на площадите заявиха, че не искат Борисов и Пеевски повече да управляват България,...
02.12 | 20:15
Най-четени
-
Спират тировете по автомагистралите през прзничините дни по Коледа и Нова година
Целта е да се улесни пътуването на леките автомобили, да се увеличи пропускателната способност...
02.12 | 14:45
-
Властта и синдикатите прекрояват Бюджет 2026 след масовите протести
Бизнесът срещу данъците
02.12 | 10:30
-
Експерт: Дръжте в кеш по 100 евро на член от семейството
Наличните пари имат важно значение, особено при извънредни ситуации като прекъсване на...
02.12 | 13:20
-
Мария Бакалова се върна в България, за да участва в протеста (СНИМКИ)
Холивудската актриса призова за участие в протестите рано през деня, а по-късно пусна и...
02.12 | 15:10