Дъжд и гръмотевици следобед 10.04 | 08:58
В 18 области е обявен жълт предупредителен код за опасни бури
Днес ще има значителна облачност, на много места с валежи. След обяд в отделни райони - интензивни и придружени с гръмотевици. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е умерен и с него ще нахлува хладен въздух. Температурите още малко ще се понижат, максималните ще са предимно между 16 и 21 градуса.
Атмосферното налягане е и ще остане по-ниско от средното за месеца.
Над планините ще преобладава облачно време с валежи от дъжд, а над 2000 метра от сняг. След обяд на места ще има и гръмотевици. Ще духа умерен и силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 12 градуса, на 2000 метра - около 6.
Над Черноморието облачността ще е значителна и на много места ще превали и прегърми. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е до умерен. Максимални температури - между 16 и 20 градуса. Вълнението на морето ще е около 2 бала. Температурата на морската вода е 9 – 11 градуса
Жълт код за опасни явления - валежи и гръмотевични бури, е обявен в 18 области на страната. Става въпрос за Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Шумен, Силистра, Сливен, Пловдив, Пазарджик, Смолян, Кърджали, Хасково, Ямбол, Стара Загора. Очаква се валежите в тези райони да са между 15 и 35 л/кв.м. В отделни райони ще има интензивни локални валежи с по-големи количества.
Водещи
-
Емрах за гафа в Созопол: Всеки ден се случват най-лошите работи в нашата държавата
От МВР-Бургас съобщиха, че на водача ще бъде съставен акт за нарушение на Закона за движението...
06.07 | 14:15
-
Бъдещата кралица на Норвегия наруши протокола и прегърна голия до кръста Ерлик Холанд
22-годишната принцеса проведе кратък разговор с всеки един от футболистите в съблекалнята,...
06.07 | 13:45
-
Защо в Швеция връщат плащанията с пари в брой?
Това е важна стъпка в правилния момент, смята Елин Ритола от Шведската централна банка.
06.07 | 13:30
-
Може ли да прехвърлите имот на детето ви, ако е под 18 години?
Какви документи и процедура са необходими?
06.07 | 13:15
Най-четени
-
Мъртвото вълнение идва все по-рано
Заради климатичните промени мъртвото вълнение все по-често се появява значително по-рано през...
06.07 | 10:15
-
Издирването на 11-годишната Наталия продължава
След седмица в неизвестност – 11-годишната Наталия и мъжът, с когото детето е тръгнало
06.07 | 10:30
-
БАБХ иззе близо три тона животински продукти на границата
Мащабна контрабанда в автобус
06.07 | 12:15
-
Четирима туристи се удавиха в рамките на един час в района на турския курорт Кушадасъ
Силният вятър, духащ със скорост 23 км в секунда, големите вълни и активното морско течение са...
06.07 | 10:45