Държавата вади от обхвата на тол системата стотици километри около градовете 27.02 | 09:34
Днес МС ще взее решение за София и Варна, с още 12 общини се водят преговори за отсечки
Днес на Министерския съвет изваждаме от обхват 115 км от община София и 40 км от община Варна, с другите 12 общини се водят преговори и по същия начин ще ги извадим и тях от обхвата. Това заяви премиерът Бойко Борисов, който беше изслушан в НС за старта и работата на тол системата, съобщава БНР.
Що се касае за безопасността на пътищата, не си спомням нито една реформа за 100 г. на БСП управление. Едно е да строиш двулентови пътища, друго е 12-лентови. АМ "Европа” и "Хемус” се строят усилено, другите се ремонтират. "Струма” се строи усилено, добави премиерът.
Що се касае за отговорните лица това да се забави, затова ще им потърсим и им търсим ежедневна отговорност и те ще отговарят на вашите въпроси. Като съм казал за тол системата и винетката, съм имал предвид, че днес ще отменим това решение. С кое съм нарушил закона или правовата държава, попита Борисов. Моето правомощие и на МС е да го гласуваме, добави още той.
Народното събрание изслушва премиерът Бойко Борисов, регионалният министър Петя Аврамова и представители на Агенция "Пътна инфраструктура" за предстоящото от 1 март въвеждане на тол системата и за пътищата, за които ще се изискват винетки.
За изслушване на премиера настояха от БСП. Според депутата Георги Свиленски има объркване сред хората по какви правила и какви суми ще трябва да се плащат:
"Става ясно, че даже и устройствата, които трябва да ползват превозвачите ги няма. Затруднението и хаосът, който предстои на 1 март, свързан с въвеждането на тол системата, е пълен."
От ГЕРБ предложиха в изслушването да участват регионалният министър Петя Аврамова, председателят на Агенция "Пътна инфраструктура" Георги Терзийски и Олег Асенов - член на Управителния съвет на Агенцията.
В дневния ред на депутатите е и първо четене на промените в закона за лечебните заведения, внесени от Министерски съвет. Те предвиждат промяна в режима по издаване на разрешение за осъществяване на лечебна дейност и регистрационния режим на лечебните заведения за извънболнична помощ и хосписите. Отпада изискването за заявителите да предоставят лицензия за използване на източници на йонизиращи лъчения за медицински цели, когато в лечебното заведени ще се използва такова медицинско оборудване.
Водещи
-
Столична община: Не очакваме проблеми със снегопочистването в София
Относно голямата обществена поръчка за отпадъците в София, Надежда Бобчева каза, че днес вече...
21.11 | 18:00
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
Най-четени
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Ваня Григорова: Цените в София скачат, а паркингите още ги няма
Пари има, но решения няма
21.11 | 12:15